| anoonre a întrebat:

Sunt Ludmila. Am 16 ani. Am o problema. Eram impreuna cu un baiat de 1 an si 3 luni.Dar in acest an ne-am certat multe ori. El are un carcter foarte greu, repede se inerveaza. Odata sa inervat si ma numit curva si dupa asta eu le-am lepadat.El a venit la mine a inceput sa plinga si se punea in genunchi ca sal ier. Apropo, el are 17 ani. Eu stiu ca ma iubeste dar nu stiu daca eu il iubesc.Sunt blocata intri 2 persoane.El si un coleg din scoala.Imi place de ambii. Nu vreau sa ii perd nici pe unul. Baiatul acesta de un an mi-a propus iar sa fiu impreuna insa eu nu stiu ce sa fac.Cind sunt cu dinsu il iubesc pe el cind alaturi e colegul cela din scoala il iubesc pe celalt.Ce sa fac? am mare nevoie de ajutor.Sunt blocata. Apropo, baiatul ce m-am intalnit am avut relatii sexuale si ma dezvirginizat.Nu vreau sal pierd.Si nu stiu daca sunt gata sa las in urma atitea amintiri pentru un baiat din scoala.Ce sa fac?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intreaba-ti ratiunea nu inima. Analizeaza punctele pro si contra fiecaruia dintre ei si doar dupa aceea fa alegerea.Nu poti fi cu amandoi in acelasi timp trebuie sa renunti la unul dintre ei si aceasta alegere tine/este de competenta atat a lor dar mai alesa ta.