| BeInnocent a întrebat:

Deeci,maine dau test la cultura civica. Am asa o lene sa ma apuc de invataat+ ca ma ispiteste 90210 ( serial ). Ce sa faac totusi sa ma apuc si sa retin mai usor?straight facelaughing

3 răspunsuri:
| xChocolateRoxiiixD a răspuns:

Citeste de multe ori! Si macar asa nu inveti macanic ci vei retine fara sa vrei!

| VampiritzaAscunsa a răspuns:

Eu, cand nu pot retine usor lectiile, le fac poezie. Adica, ceea ce trebuie sa invat fac in versuri bag rime, si invat poezia! Tanaaaa... funda?

| RectalBleeding a răspuns:

Eu cand am de invatat ma trezesc de dimineata la ora 5:30 si invat si chiar retin acum depinde si de tine daca esti obisnuita sa te trezesti la ora 5, dar eu te sfatuiesc sa incerci o sa retii mai bine.