| Amphetamine98 a întrebat:

Doamne deci va rog ajutati`ma nu mai stiu ce sa fac! va rog citit tot! Deci sa incep.Prietenul meu cu care sunt de 1 an si 8 luni, aproape 2 ani.de 1 saptamana si ceva se poarta foarte foarte ciudat.si nu inteleg ce sa intampla.adica sta 10 min cu mine apoi zice ca are treaba si ca trebuie sa plece.ma mintit ca se duce intr-un loc si el de fapt era in alta parte.eu banuiam ceva ca ma inseala. dar nu stiu sigur. l`am pus pe un coleg care se intelegea cat de cat bine cu el sa-l urmareasca.si am aflat ceva dar nu stiu daca e adevarat pentru ca mi-a dat explicatii la tot ce i-am spus.de exemplu` aflasem ca se tot intalnea cu o fata...ca vorbea prietenu` asta al meu cu el si ii zicea ca ba ce proasta e gagicata(fiind eu) ca o minti de o saptamana ca esti plecat la x loc si tu de fapt esti cu ely asa o cheama pe aia`. si multe alte chestii.am incercat sa vorbesc cu el inainte de asta.si nu reusesc.cand deschid subiectu incepe sa se enerveze.sa tipe la mine.nu stiu ce`i cu el.nu-l mai recunosc.si in seara asta am aflat ca el se intalea cu asa zisa ely`. pana la urma l`am sunat. a fost aceeasi poveste. a zis ca are treaba ca nu poate sa stea cu mine si a plecat. l`am sunat si am inceput sa-i reprosez.ca nu stie sa vorbeasca cu mine ca ascunde tot de mine.ca nu stiu ca nu stiu ce.la un momendat a zis ca vrea sa ne intalnim sa discutam fata in fata. zis si facut.am vorbit ce am vorbit iar el mi-a dat explicatii la toate intrebarile mele nelamurite. dar nu stiu daca sa-l cred sau nu`. habar nu am.nu stiu ce sa fac sa ma despart de el sa nu ma despart eu il iubesc mult va dati seama sunt aproape 2 ani. dar decat sa isi bata joc de mine in halu` asta mai bine sufar acum si imi trece decat mai tarziu! da`ti`mi un sfat.orice.incercati sa va puneti in situatia mea si ce ati face. cel mai bun raspuns FundOi restul vot!:*:*:* pupici.multumesc ca ati avut rabdare sa citit atat:X!

Răspuns Câştigător
| bozioru a răspuns:

Eu daca a-si fii in situatia ta asi mai rabda un pic si a-si cauta cat mai multe detalii.Esti de 2 ani cu el, ar fi urat sa rupeti relatia, dar in acelasi timp nici el nu trebuie sa te faca sa suferi sau sa te simti prost... Sfatul meu este sa-l intrebi in fata daca mai tine la tine si sa te uiti in ochii lui, ii spui ca nu vrei sa se enerveze, dar tu banuiesti ca se intalneste cu alta.In momentul ala il intrebi daca mai vrea sa stea cu tine sau nu pentru ca tu te-ai saturat sa stai cu sufletul la gura si sa te intrebi: M-o insela, nu m-o insela?

2 răspunsuri:
| bozioru a răspuns:

Nu ai pentru ce, iti doresc mult noroc cu el si sper sa iasa totul bine.Stima!

| Amphetamine98 explică:

Multumeschappy