| leria a întrebat:

Doresc sa slabesc cu 10 kg in 2 saptamini, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Cam greu sa dai atat demult in atat de putin timp.
Totusi poti sa incerci.
Nu te asigura nimeni ca o sa fie 10, dar oricat de putin ar fi se va vedea diferenta.
In primul rand alimentatia. Nu trebuie sa te infometezi ca sa arati bine. Trebuie sa mananci sanatos si sa iei vitamine.Mai bine mese mai dese cu cate putin decat mult odata.Sunt recomandate fructele, legumele. Poti sa mananci salate, daca vrei neaparat carne sa fie de pui si la gratar.Incearca sa eviti grasimile si sa nu exagerezi cu mancatul.Cate putin.
In al doilea rand SPORT. Poti sa alergi dimineata/seara in parc sau oriunde.Sunt recomandate genoflexiunile si abdomenele(in special pentru intarirea muschilor de la burta).
Sau poti pur si simplu sa stai lipita de perete/dulap cu picioarele drepte, sa tragi adanc aer in piept stai cateva secunde apoi expiri. Si tot asa. Ajuta foarte mult cu burticatongue.
Si nu conteaza numarul kilogramelor ci rezultatul.
So. spor la treabatongue

| Satisfaction a răspuns:

Daca slabesti 10 kg in 2 saptamani e foarte grav...de ce? pentru ca o sa pui inapoi mai mult decat ai dat jos si mai repede decat crezi. eu nu te sfatuiesc sa faci chestia asta pentru ca nu mananci mult in timpul curei de slabire iar dupa ce se termina dai navala daca nu te poti abtine. treaba ta dar nu-i bine.