| teona125 a întrebat:

Draga TPU, ce sa fac daca prietenul meu s-a pupat sambata cu alta si acum mi-a zis ca ii pare rau ca el chiar ma iubeste ca nu stiu ce si ca nu o sa mai faca nimic de genul nici odata, astazi m-a sunat in 2 ore de 7 ori, si apoi am vorbit pe skype si la sfarsit mi-a spus ca ma iubeste mult de tot si ca ii este dor de mine, el vine maine sau poimaine de la bunasa si ne vedem, eu am incercat sa fiu putin mai rece mai indiferenta, si pot spune ca este iertat pe un sfert, dar sa il iert in totalitate trebuie sa imi arate ca ii pare rau fata in fata, acum cateva minute am incheiat o conversatie cu un foarte bun prieten, mie mi-a placutt de el acum doi ani dar nu am vrut sa avem nimic adica am zis ca mai bine ramanem prieteni, bine acum el ma simpatizeaza putin si am putea fii impreuna dar i-am povestit ce s-a intamplat si a spus ca totusi dupa doua luni se aduna ceva sentimente dar totusi el il locul prietenului meu ar fi venit in fiecare zi cu un buchet de flori pentru ca ar fi stiut ca a gresit, dar mi-a spus sa am grija sa tin de el sa ii mmai dau putin timp poate isi revine sa vad cum se comporta, bine prietenul meu uneori are o teama sa isi arate sentimentele care le simte pentru mine altor persoane, noi avem doua luni o saptamana si ceva, si nu stiu ok a gresit dar nu stiu trebuie ceva mai mult decat un imi pare rau scumpa mea si am fost un prost si chesti de genu, si baiatu asta cu care ma inteleg ff bine mi-a spus ai grija ce faci, tine-l ai grija de el, dar daca nu stie sa se comporte dai eject, si daca chiar e si vrei eu te astept sunt aici pentru tine si as face orce, uai cate am in cap ce surpriza ti-as face eu as planuii cu ai taii oai cate idei am in cap daca as fi il locul lui, deci ce sa fac draga TPU? Vreau sfaturi cat mai rapidee!

9 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Eu nu pot sa inteleg cum poti sa te pupi cu una daca, cica, iubesti pe altcineva. Se presupune ca mereu iti este gandul la iubirea ta.
Pur si simplu nu pot sa pricep.

| antonio30 a răspuns:

Buna! Eu zic sa fii mai indiferenta cu el când vine si daca te cheamă pe afara ii spui nu si poți sa îl urmărești. Dar astea sunt doar sfaturi banale tu face ce iti spune inima!
Sper ca te-am ajutat!

| TeLefonCubĻuştutž a răspuns:

Poi daca te iubea nu se pupa cu alta, eu sunt o fata care merge dupa principiul `` daca a gresit, sa nu il ierti, pentru ca vine altul `` big grin, uni baieti pleaca, apoi vin alti, ma refer ca nu trebuie sa pui suflet din prima si ca nu trebuie sa ai incredere in totalitate si dupa ai zis imi dau seama ca tu nu esti chiar asa de moarta dupa asta, eu as zice sa te combini cu prietenul ala al tau big grin, sper ca te-am ajutat tongue
Funda:X :*

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru TeLefonCubĻuştutž):

Inseamna ca esti robot si nu vrei relatii stabile

| teona125 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Crede'ma eu chiar vreau relatie stabila dar daca el face tot asa...

| TeLefonCubĻuştutž a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu sunt robot, sunt cyborg, glumeam laughing

| Regina2001 a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta..adica prietenul meu s-a pupat cu una si a zis aceleasi lucruri. Si un baiat voia sa se puna cu mine si chestii. Prietenul meu azi era cu mine maine cu alta. Tu trebuie sa fii constienta ca se poate intampla oricewinking. Tu trebuie sa alegi, E DECIZIA TA. Asculta-ti inima. Mai stai cateva zile cu el, vezi cum se comporta si daca iti place, eu zic sa ramai cu el. Nu trebuie sa-l asculti pe celalalt. Poate ca te place, e foarte dragut dar trebuie sa te gandesti cum e mai bine pentru tine, sa nu suferi. Sper ca te-am ajutat. happy :*

| Delia92murc a răspuns:

Buna Teona. Eu te sfatuiesc sa faci ce iti zice tie inima si sufletul. Nu te lasa influentata de ce spune celalalt tip. Imi e greu sa ma pun in situatia ta, oricarei fete i-ar fi greu. Important e sa nu iei decizii la nervi sau suparare. Uite, daca as fi in locul tau, desi repet mi-e greu sa ma pun in situatia ta, i-as spune sa ma lase vreo zi, 2 sa pot sa ma gandesc si eu ce am de facut, sa-mi gandurile si sentimentele intr-o ordine. Si sa stii un lucru, odata ce a existat o prima data, cu siguranta va exisa si o a doua oara. Nu te pot sfatui sa te desparti de el, sa te combini cu celalalt sau mai stiu eu ce. Asculta-ti inima, pune-ti gandurile in ordine si fa in asa fel ca sa va fie bine amandurora. Sper ca te-am ajutat.