| crisu1998 a întrebat:

DRAGI PRIETENI:am un baiat pe care eu il plac, dar el stie asta si nu a actionat cu nimic.De cate ori l-a intrebat altcineva daca ma place a spus ca nu. Dar eu am observat ca se uita foarte des la mine, mai ales cand rad. Un lucru care m-a descurajat a fos ca unul dintre prietenii lui mi-a spus ca acel baiat are multe fete la scoala care il plac, iar eu m-am descurajat.Nu stiu cum sa fac ca sa aflu daca ma place fara sa il intreb pe fata
AJUTOR!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sigur are iubita...si raspunsurile de "nu" mai pot fi si din cauza ca poate e mai timid sa zica da. Daca are multe fete la picioare nu prea are rost sa te complici nici daca iti place de el, pentru ca asta inseamna ca schimba pe ele ca pe ciorapi, si nu meriti asta.Incearca sa il uiti si sa cauti altul.Mai sunt o gramada.Success.

3 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

Bună.
Eu cred că exagerați la 13 ani cu chestiile astea... În orice caz, dacă se uită la tine când râzi nu înseamnă nimic. Dacă el te place îți va zice în față pentru că altfel nu puteți să fiți împreună sau dacă vrei întreabă-l tu, dar eu zic că nu merită să îți bați capul pentru un băiat care are toate fetele la picioare.

| sunetul a răspuns:

Te-ai lasat descoperita daca i-ai spus ca il placi.
Cand razi poti sa faci mai mult zgomot.
I-a un alt baiat de brat cand esti in preajma lui sa-i dai impresia ca nu-l mai placi.
Iar daca te intreaba ceva.Incearca sa-i eviti intrebarile.
ex: el: Ma mai placi?
tu:Chiar te intereseaza?

| crisu1998 explică (pentru sunetul):

Chiar am vrut sa il fac gelos si spunea ceva de genul:,, tu esti prea ocupata sa vorbesti cu noi findca te giugiulesti cu acela,, dar chestia asta nu e adevarata fiindca am incercat sa nu il mai bag in seama si de aia a reactionat asa.Ce crezi?