| SadBoyForever a întrebat:

E adevarat ca nu este bine sa te joci pe telefon cand telefonul este la incarcat?

Stie cineva daca este adevarat sau nu?

Mi se poate strica telefonul daca ma joc pe el cand il tin la incarcat?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU este adevarat! Cine te-a pacalit asa? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timp da se strica, eu am avut o tableta ma jucam pe ea cand se incarca, se incalzea telefonul, incarcatorul, mi s-a stricat mufa de la incarcator dupa cea de la telefon.

Eu zic ca nu este bine.

| Victor453 a răspuns:

Am auzit ca se strica bateria, la mine s-a stricat din pricina aceasta

| Tobias78 a răspuns:

Inamicul numărul unu al acumulatorilor este temperatura. La o temperatură de 15 grade Celsius, o baterie îşi pierde cam 20% din capacitatea sa in fiecare an... iar la 40 de grade, îşi pierde cam 35% din capacitatea sa. Aşadar, cu cât e mai încins acumulatorul...cu atât mai repede îşi va pierde din capacitate.

| Tusamadalina a răspuns:

Eu am auzit la fel, insa nu este adevarat