| SoferTir a întrebat:

E adevarat ca o sa vina sfarsitul lumii in 2012?:-ss

Răspuns Câştigător
| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Nu
Civilizatia Maya a prezis ca in anul 2012, se va produce un cataclism la nivel mondial, prin trecerea la o noua epoca spirituala, plina de schimbari pentru omenire.

Aparent lumea se va sfarsi pe 21 Decembrie 2012.

Cam asta spun majoritatea celor care au facut o pasiune din acest fenomen, aceasta credinta ca in 2012 se va intampla ceva major, chiar sfarsitul lumii!

Se pare ca pe 21 decembrie 2012, lumea asa cum o stim noi, se va sfârsi. Într-o forma sau alta, Pamântul, sau cel putin omenirea, nu va mai exista.

Ei bine nu luati prea in serios ceea ce am scris mai sus!

De fapt discutia s-ar rezuma la intrebarea: Stiinta si pseudo-stiinta ori Anul 2012 -- Sfârsitul lumii…sau nu?

Si ca toata isteria sa fie bine bagata in neuronii pamantenilor, americani pregatesc si un film "2012" ce va avea premiera în Statele Unite pe 13 noiembrie 2009.

13 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu cred, se spune ca in 2012 se termina calendarul mayasilor.adica ei au facut calendare pana in anul 2012 si atunci s-a oprit si de acolo se zice ca vine sfarsitul lumii.

| deea_1980 a răspuns:

Mai bine am astepta sa vedemlaughingDesi sincer, nu cred.

| camelia1812 a răspuns:

laughingvedem noi oh go on nu prea cred

| szergiu a răspuns:

Da. este adevarat pentru ca si in 1985 a venit happy si in 1995 a venit si in 1996 a venit happy si in 2000 a venit si in 2012 va veni cu sigurantalaughing)))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU cred, sti, au zis ca o sa vina sfarsitul lumii in 2000, si uite ca nu s-a intamplat, nimeni nu stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred...si in 2000 trebuia sa fie sfarsitul lumii si nu a fost.Numai Dumnezeu stie daca este si cand este sfarsitul.(trebuie sa recunosc ca m-am uitat pe youtube la sfarsitull lumii si aproape ca plangem)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, s-a mai spus ca in 2001, sunt doar minciuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o sa vina sfarsitu lumi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai prostilor daca e o fata imi cer scuze cititi semnele sfarsitului youtube ca e adv tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.pentru. ca a zis si in 2000 ca va veni.Astea sunt bazaconii de adormit copii. Sfarsitul lumii va veni in 2029, cand Pamantu' va fi lovit de un asteroid pe nume Appophis.