| Ofatacuvise a întrebat:

E adevrat ca feonul arde parul? Eu am parul cret si dupa ce ma spal daca nu il usc cu feonul se incalcie si se pleosteste pe cap. Help
Fundittaaa :*

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Da, folosit excesiv il arde, insa poti folosi un spray pentru protectie termica

| Deyne a răspuns:

Feonul are efectul de a usca fortat parul si intr-adevar ti-l arde, cum este de asemenea si placa de intins. Ai putea sa folosesti un balsam special pentru parul cret, care ajuta la descurcarea usoara a firelor de par, astfel nu vei mai avea nevoie de feon si poti sa lasi parul sa se usuce singur de la sine.