| iuli_2345 a întrebat:

E bun un porcusori de guineea? si cum sa-l intretin
daca nu i-as lua cusca si las tine intr-o cutie ar muri?

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Eu am avut un pui de porcusor de guineea si la inceput l`am tinut intr-o cutie care ti`o da atunci cand il cumperi. happy

---> In fiecare noapte se auzea cum manca si cum alerga prin cutia aia (porcusorii acestia sunt nocturni, asa ca, ei dorm ziua si fac ce vor ei noapte ). sad
---> L`am tinut cam 10 zile, dar am crezut ca innebunesc! Atata galagie facea, cusca lui trebuie curatata in fiecare zi (mirosee groaznic! ) si + ca m`a muscat! crying
---> Si atunci am luat hotararea sa-l dau la cineva care a mai avut un porcusor de guineea.

---> Sunt atat de happy ca m`am scapat de el! big grin
---> Deci daca vrei sa dormi noaptea si sa nu te enervezi, nu`ti luat nici un porcusor de guineea!

---> Numai bine! puppy dog eyes

| ladygaga a răspuns:

Am si eu porcusor de guineea.
E dragut la inceput, dar in timp te vei plictisi de el.
Trebuie sa.i faci curat regulat[sa zicem la cateva zile]+ ca se murdareste si trebuie sa.l speli cam de doua ori pe luna asa.

Cu mancarea nu e greu.morcovi,iarba,salata.
Eu l.am dus la tara si il tin intr.o cutie de sticla deschisa sus bineinteles. ca daca nu se asfixiaza

| felixfelixfelix a răspuns:

Fa rost de mai multe bidone dela patratoase la 7 litri sau 6 sau 5 si taile in locul ala unde aucapacul cat si ncate prin el un porcusori si limestele pe oate nua dupa alta pina iti iese ca un cilindru eu asa am facut si se simtea foarte bine