| MelissaGreenEyes a întrebat:

E grea scoala in Spania? Ma refer la materii in special la englezabig grin.

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Scoala care se face in strainatate e mult mai usoara decat a noastra, ei sunt cu 2 ani in urma la materii adica ce ar fi trebuit sa faci in clasa a 4 a acolo se preda in clasa a 6 a

| Georgiana2905 a răspuns:

Nu este nici greu dar nici usor. Depinde foarte mult de ceea ce ai in cap si de cat de repede prinzi. Zic asta pentru ca am o sora in Spania si multe alte cunostinte care invata aici. Engleza se invata gresit. Asta e punctul meu de vedere. Am auzit romani si spanioli care pur si simplu vb in engleza exact asa cum ai citi. Se spune ca ei isi respecta limba si de aceea citesc asa cum li se pare lor - ceva gen ca in spaniola. Iar scoala, in general este si nu grea. Sunt chestii pe care tinerii din Romania le stiau deja iar aici abia le inveti, altele de care nici nu ai auzit...

| Bafana a răspuns:

Add pe mine am fost acolo si stiu cum e.
denis_halandut97