| Vilceanu_Alina-Patricia_2004 a întrebat:

E IMPORTANT!

Acum 10 luni m-am mutat in Anglia, cu scoala, iar acum vreau sa ma intorc inapoi. Ar trebui sa fiu acum clasa a 7 a, doar ca ma intorc doar din vara. O sa trebuiasca sa repet anul scolar sau ma baga in a 8 a unde ar trebui sa fiu?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

IN a 8-a o sa intri.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pentru greselile gramaticale: nu-i exclus sa repeti clasele 1-8. asta daca renunti sa "te intorci inapoi". daca doar te intorci: o sa continui cu clasa a-8-a.winking tongue