| Edward1997 a întrebat:

Am 18 ani. Sunt plecat de 5 luni cu parintii in Anglia si am plecat tocmai acum in clasa a 12-a pentru ca nu m-am mai dus la scoala, am chiulit, am fost exmatriculat etc... Acum in vara ma intorc in tara si as avea 2 posibilitati.

1. Ma intorc singur in tara si repet clasa a 12-a

2. Ma intorc in Anglia din Septembrie si fac colegiul de engleza aici, dup-aia ma angajez.

Sincer, nu imi place in Anglia crying nu am nici-un prieten aici, nu ma acomodez. Voi ce ati face in locul meu? Ce credeti ca ar fi mai bine? Parintii vor sa ma intorc din septembrie aici sa fac colegiul de limba engleza si sa nu ma mai intorc in tara dar mie nu imi place aici.

Răspuns Câştigător
| MyNameIsLlama a răspuns:

Eu as ramane in UK in locul tau.....incerci si aprofundezi engleza... iar la Colegiu incerci si tu sa iti faci prieteni....de obicei poti incerca cu imigrantii pentru ca si ei se simt la fel ca tine.....si chestia cea mai buna e ca in UK totul e mult mai usor ca in Romania (loc de munca asigurat dupa colegiu ) iar after daca faci destui bani si aprofundezi bine ce faci + cunosti engleza o sa iti fie mult mai usor ca in Romania unde faci 12 ani de scoala 4 de facultate si 2/3 de master si te vor angaja aia pe nici 500 de euro brut.....stiu asta de la sora mea care are 7 ani de facultate+master la Management in Productie si Transporturi iar pentru anii aia de stat in camin si invatat atatea abia dupa 3 ani ajunge sa se angajeze la fabrica Chipita unde pe profilul ei se plateste 500 de euro......deci consider ca nu se merita
Respect, MyselfSelf

3 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pai daca nu-ti place in Anglia, ti-ai raspuns singur la intrebare, asa ca intoarce-te in tara si repeta clasa 12-a.
Daca as fi in locul tau, da, as fi ramas in Anglia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As ramane in Anglia in locul tau.

| Rbc_Rebeca_1991 a răspuns:

Toti tinerii pleaca in strainatate.Nu e un lucru rau, in plus sunt atatea motive pentru care o fac.Ramai anul asta aici si termina a 12-a si te gandesti BINE ce faci pe viitor.Te poti intoarce oricand in Anglia mai ales ca ai tai sunt acolo.