| alexalx1234 a întrebat:

E normal ca un fost coleg din generala sa se dea mare mereu ca isi face super usor iubite datorita faptului ca e popular si bogat, iar mie sa imi spuna ca nu voi avea niciodata? Stiu foarte bine ca are dreptate cand imi spune ca nu voi avea.

22 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

E normal sa existe oameni tâmpiți. Nu e normal sa ii bagi în seamă.

| RAY a răspuns:

Cel putin pana in prezent are dreptate, in loc sa progresezi cu ceva tu te plangi atat

| alexalx1234 explică (pentru RAY):

Cu ce sa progresez într-un oras tampit ca si Constanța? Aici doar cocalarii sunt apreciati

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Ce probleme de sanatate ai?

| alexalx1234 explică (pentru RAY):

Am scolioza si recent mi-a mai aparut ceva moale pe coloana și in data de 19 august aflu ce e.

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Sanatate,care crezi ca e solutia in a avea o iubita?

| Andreeush a răspuns:

E urât ceea ce face.
În primul rând nici o fată serioasă nu ar băga în seamă un băiat care umblă după toate fetele.
Oricum nu poți spune că tu nu ai nici o șansă să îți găsești pe cineva, nu trebuie să îți pierzi speranța și nu mai asculta toate prostiile pe care ți le spune.

| Clytia a răspuns:

De ce trebuie să-ți pese de ce spune el? Dacă își face super ușor iubite, eu nu cred că pot să le numesc pe ele "iubite" și pe el "iubit"... Eu zic să nu-i mai acorzi atenție. Și-a dat seama că te afectează spusele lui, așa că n-are și el altceva mai bun de făcut.

| AndaAlexandra a răspuns:

Nu e normal, dar așa sunt unii, răutăcioși. Poate că nici nu are, doar își bate gura sa îți facă în ciuda și dacă ar avea, până la urmă ce îți pasă ție? Fiecare face ce vrea și când vrea.
Și dacă crezi că are dreptate, nu îi arăta că te-ar afecta și fă ceva pentru a te "îmbunătății" happy

| Beyou799 a răspuns:

Se va intampla exact contrariul. El da, va avea multe prietene dar pentru o perioada scurta de timp, dar cu atitudinea lui, de iubire el nu va avea parte. Pe cand tu, daca esti baiat sincer, cuminte, cu bun simt, vei rupe multe inimi si vei fi cu o fata la fel de speciala ca si tine, inca nu esti in imprejurarea sa cunosti fete de calitate, dar va veni timpul, iar la sfarsit, el va ramane singur, iar tu cu o fata care sa te iubeasca cu adevarat!

| alexalx1234 explică (pentru Beyou799):

Am tot auzit ca baietii cuminti sunt plictisitori si întotdeauna termina ultimii. Deci sansele sunt egale cu 0 sa gasesc pe cineva.

| Beyou799 a răspuns (pentru alexalx1234):

In ochii fetelor lipsite de intelectualitate, da! Dar fetele cuminti, ii apreciaza pe cei ca ele. Despre cei rai vor avea o parere nu tocmai buna

| Beyou799 a răspuns (pentru alexalx1234):

Fetele cuminti da, se mai lasa cucerite si de baieti rai, tocmai pentru ca ele sunt opusul, dar relatiile dintre ei nu vor dura prea mult si intotdeauna vor regreta ca nu au fost cu acel baiat cuminte. Oricum e foarte rar sa intalnesti un baiat cuminte. Dar un baiat cuminte nu inseamna sa fie unul care sa nu indrazneasca sa ii spuna ca o place, de asta ele prefera baietii mai cu tupeu pentru ca ei au curaj sa faca primul pas, nu ca ii plac ca si caracter

| zuppyby a răspuns (pentru alexalx1234):

Cu atitudinea asta normal ca nu poti... iubirea adevarata se castiga greu, dar odata gasita merita pastrata si intretinuta. Nu mai asculta ce iti spune unul care nu iti este 100% prieten...Ti-au spus cumva parintii/rudele/prietenii(adevarati) ca nu iti vei gasi o iubita? Nu cred.

| alexalx1234 explică (pentru zuppyby):

Ba da. Și rudele și prietenii și părinții

| zuppyby a răspuns (pentru alexalx1234):

What? Scuze ca te intreb, dar tu ai pe cineva de partea ta, gen ai vreo persoana mai alaturata careia sa ii spui tot ce ai pe suflet?

| alexalx1234 explică (pentru zuppyby):

Nu. Nici măcar părinții nu mă ascultă.

| zuppyby a răspuns (pentru alexalx1234):

...imi pare rau pentru tine...crying(( Dar sa stii ca e bine sa te sfatuiesti cu cineva, gen sa poti spune ce simti in anumite momente, sa poti vorbi despre tristete, bucurie; nu-i ok sa ai sufletul incarcat de tot felul de emotii pe care sa nu le poti descrie cuiva. crying((

| zuppyby a răspuns (pentru alexalx1234):

Da-mi un mesaj in privat cu ce te deranjeaza cel mai tare(ce ai vrea sa spui cuiva si nu ai facut-o pana acum) si poate putem vb mai pe larg. (as vrea sa devin pshiholog si cred ca iti pot oferi niste sfaturi fara critici )

| zuppyby a răspuns (pentru zuppyby):

Hei! ai email? se pare ca aici serverul nu imi da voie sa iti trimit mesaje in privat. Daca ai trimite-mi adresa discutam acolo happy NU MAi FI TRIST! Bye...

| zuppyby a răspuns (pentru alexalx1234):

Verifica-ti emailul...cred ca ai primit mesajul

| ihnei a răspuns:

Personal mi se pare normal, adolescentii sunt mai degraba interesati de partide decat de sentimente. Cat despre gagica, asta depinde strict de tine, daca pornesti cu gandul nu pot / daca ma refuza, automat ti-ai redus sansele