| AnamariAnna a întrebat:

E o rușine să asculți manele? Eu una zic că nu, eu ascult manele ..de toate in afara de rock.
Voi ce părere aveți?

13 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Manelele sunt inventate de tigani, care sunt niste trogloditi barbari, agresivi. Mesajul transmis de manele este "Smekerie, bogatie, ciordeles. nimic inteligent sau cult!". Este foarte simplu. Asculti ceva care transmite mesaj cocalaresc ~ Esti cocalar. (Da, stiu ca nu toti tiganii sunt rai, dar majoritatea sunt. Prefer sa adopt termenul ~ Cocalar = Roman tiganizat).

| RAY a răspuns:

Nu,tiganii sunt stapani romaniei, romanii din prostie le urasc dar sunt ca ei multi, in comportament

| Violleta2022 a răspuns:

Da, mi se pare de toata rusinea sa asculti manele, daca ai ceva in cap si ai cultura muzicala cat de cat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu ascult orice big grin
De la rock pana la populara si inapoi.
Consider ca muzica ar trebui ascultata oricum. Nu prea inteleg persoanele care zic ca asculta orice in afara de un anumit gen. Ca si cand isi impun ele singure asta.

| RainmakerX a răspuns:

Asculti ce vrei.
Eu ascult cam orice in afara de manele DAR nu ma deranjeaza chiar atat de tare daca altii le asculta.

De obicei ma deranjeaza numai melodiile facute la misto, cu un lyrics facut mai mult din jigniri (ca sa nu folosesc alte cuvinte).

Naiba, am ascultat pana si muzica epica... mai avea si lyrics in greaca. laughing Nici macar nu stiu greaca dar era un soundtrack smecher.

| aXy99 a răspuns:

Eu ascult rock, de fapt ascult orice in afara de manele laughing
Ai spune ca suntem total opusi, dar cu exceptia manelelor si a muzicii rock, teoretic, ascultam aceleasi lucruri, nu?

Nu e o rusine sa asculti manele, fiecare asculta ce vrea.

| aXy99 a răspuns:

Cat rasism pe Anamaria50 aka Imi schimb numele saptamanal. I-as da report de-as putea.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru aXy99):

Da-i report. Cine te opreste?

| aXy99 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Mi-a dat 'block' cu mult timp in urma, desi nu imi aduc aminte sa ii fi zis nimic jignitor sau denigrator.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru aXy99):

Ce sa-i faci, cred ca a dat block la jumatate din userii de pe site

| aXy99 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Asa e. Si abereaza in fiecare comentariu. Ba ofera rautati gratuite, ba dezinformeaza.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Asculta ce îți place, nu ar trebui sa intereseze pe nimeni, mie personal nu îmi plac.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Bineinteles ca nu e o rusine, eu de exemplu ascult manele de mic