| NoName1234 a întrebat:

E un baiat la scoala foarte dragut si il plac. E foarte de treaba anul asta a venit la noi in clasa.Ca neam unit 2 clase.Si vorbeste cu mine tot timpul si stam asa fetele cu baieti ca ne intelegem bine si avem unii in clasa amuzanti. Dar nu am de cand sa ii spun ca il plac pentru ca nu fac niciodata asa. Dar ce sa fac.cand e pe mess ma abtin sa il apelez dar imi place chiar foarte mult de el. Sa continui asa sau sa mai vorbesc si eu cu el? Ca el vorbeste cu mine. Si alte sfaturi va rog! Multumesc!

2 răspunsuri:
| DragonFLoW a răspuns:

Daca el vorbeste cu tine fara sa aiba neaparat nevoie de ceva, e bine, ori te place, ori ii face placere sa vb cu tine; in alte cuvinte ori te considera foarte buna prietena ori si el are aceeashi dorinta ca si tine (sunt baiat stiu cu ce fete de obicei vorbesc baietii fara motiv, pe scurt sunt(eu) pe interes laughing ). Nu te abtine sa vorbesti, dar nu vorbi nici prea mult; daca o sa zica ca are treaba, nul deranja cu mesaje in continuu; nu vrei sa te creada disperata nu? Cel mai sigur drum spre reusita este : apropiete cat mai mutl de el si spune-i ca il placi. Dar daca pur si simplu nu poti asta, fa-l pe el sa te placa din ce in ce mai mult fai "avansuri " cred ca asa le zice, altfel spus : ademeneste-l. U esti momeala, in acelasi timp capcana, si el pradatorul. Oricum desi fetele se gandesc la sex mai mult ca baietii, baietii sunt mai disperati cand vine vb de relatii, doar ca tu trebuie sa-i aduci aminte ca e disperat, ca baietii is mai prosti uita repede.

| lolo_7651 a răspuns:

Vorbeste cu el si daca ai posibilitatea intreab-l daca te place. Dar din cate am dedus eu esti clasa aVa, nu ti se pare ca esti cam mica pentru o relatie?