| anonim_4396 a întrebat:

Azi in microbuz m-am intalnit cu o vecina de care a inceput acum sa imi placa.Problema este ca este mai mare ca mine cu vreo 3-4 cred, eu avand 17.Cum sa ii spun ca o plac sau ceva de genul, avand in vedere ca atunci cand ne vedem doar ne salutam si atat.Credeti ca o poezie lasata in tocul usii ar fi ceva frumos? Cum credeti ca ar aprecia gestul? Imi este frica sa nu ma fac de ras pentru ca nici nu stiu daca are prieten sau nu.Cum as putea sa o abordez?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| melittlelioness a răspuns:

Cum sa abordezi o fata este greu de spus. In cazul tau ea este si mai mare. Sunt de parere ca ar trebui sa o inviti la o cafea si sa iti pui in aplicare calitatile de don juan. Ii poti aduce eventual si o floare. Fi cat mai natural, nu incerca sa pari mai interesant decat esti pentru ca ea fiind mai mare isi va da seama imediat. Cine te place, te place asa cum esti, cine nu, pierderea lui/ei. sper ca am fost de ajutorhappy