| Annabella9719 a întrebat:

Eram la o nunta si stateam pa masa cu cele doua cumnate ale mele.Si langa mai erau si socrii mei.Si una dintre cumnate era gravida.Si cealalta a luat de la fiecare toate maslinele din farfurie fara sa zica ceva si i le punea gravidei in farfurie.Eu o intreb ce face si zice ea ca pofteste bebe :/ pe bune?(nu eram insarcinata atunci). Avea naibii in farfurie la ea daca tot ii era pofta.Si putea sa ceara nu sa ia ca o nesimtita! Uneori chestia asta e chiar enervanta. Poate voiam sa gust si eu din ele ca imi era si mie pofta dar nu ca ea e gravida si e mai importanta.Si eu sunt insarcinata acum dar nu as face asa ceva. Daca chiar mi-ar fi pofta as intreba daca pot sa iau si eu.Nu sa iau de la toata lumea! Voi ce parere aveti?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu a procedat corect, pe motivul ca este gravida maninca ca sparta, daca i mi dai voie sa te corectez stateai la masa nu pe masa.

| Annabella9719 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Uita-te la tastatura telefonului si ai sa vezi ca p e langa l.Am gresit, ok?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Annabella9719):

Stai liniistita nu e o problema asta, ai gresit o literă. nu e grav

| mentholinks a răspuns:

E de la tara?

| Annabella9719 explică (pentru mentholinks):

Da

| mentholinks a răspuns (pentru Annabella9719):

Asa sunt unii tarani, mai needucati.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Oamenii sunt crescuti si educati in medii diferite. Cand traiesti intre ei trebuie sa faci compromisuri. Probabil te-a deranjat si ca una din persoane era in centrul atentiei, era in momentele de " glorie " pentru familie, si tu nu. Trebuia sa mergi la butoiul cu masline a organizatorului si sunt convins ca iti dadea un buzunar de masline sa nu ramai in paguba. Daca vrei sa traiesti in tensiune cu neamurile pentru 5 maslina e altceva.

| mudokins78 a răspuns:

Lasă fata în pace! -ce!? Dacă era gravidă, vroiai să avorteze pe masă?
A făcut bine. Cine are tupeu ecel mai tare. Sucesuri.

| Annabella9719 explică (pentru mudokins78):

Nu avortezi daca nu iti faci pofta, desteptule! Si eu cate pofte am avut si nu am putut sa mananc tot ce voiam ca nu gaseam.E doar un mit! Si in puii mei avea acolo in farfurie la ea! Sau putea sa ceara!

| mudokins78 a răspuns (pentru Annabella9719):

Ana, î-mi cer scuze!
A fost o mică glumă din partea mea.
Dar normal nu a făcut bine cel care sa repezit să o servească pe doamna respectivă.
Pe deasupra, dacă era fată deşteaptă, ar fi refuzat frumos din prima.
Dar probabil că ea sa simţit măgulită de atenţia lu individul ăla si a tacut din gură. (Urât!)
Şi nu îţi face probleme, nu eşti singura care i-a umplut "frigiderul".
Ce să mai zic. Ăştia-s oamenii.

| Annabella9719 explică (pentru mudokins78):

E ok.Si eu m-a aprind repede.Chiar nu a fost frumos gestul ei.

| mudokins78 a răspuns (pentru Annabella9719):

Îţi dai seama, cum aţi vorbit voi în familie, la fel şi ceilaţi au vorbit de fata respectivă.
E!, LASO şi tu aşa cum a căzut şi data viitoare şti ce ai de făcut!

| JustBlackNoGrey a răspuns (pentru mudokins78):

rolling on the floor) esti mortal!

| m1dn1gh7 a răspuns:

laughing cred că mai poftă îi era ei decât bebeului. M-as fi comportat ca şi când n-as fi văzut-o, o bătaie pentru măsline n-am mai pomenit, dar oricum nu merită câteva măsline, stresul. Gestul în sine, bădăran.

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Sunt niste persoane fara maniere, fara respect, fara bun simt, necrescute, de fapt - crescute in mahala de tigani big grin
urasc asemenea persoane si mi se pare un calvar cand trebuie sa merg ca invitat undeva unde sunt si asemenea persoane. acum stii si tu de ce eu consider asta un calvar