| Papanasgagauta a întrebat:

Este adevarat ca apar cosuri daca esti indragostit? Daca da de ce? Am cosuri de la 12 ani si acum am 16 ce sa fac sa imi dispara de tot?

2 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

De chestia asta nu am auzit niciodata si nici nu cred ca e adevarata.
Cosurile apar la maturitate pe la varste apropiate tie 12-13 ani s-au mai mult la adolescenti, cosurile dispar dupa un timp pentru asta ar trebui sa se foloseasca creme pentru piele impotriva lor.
Spre exemplu eu am avut si inca mai am cosuri pe spate, pe ceafa.pe obraji, pe langa urechi, asa e la adolescenta, e ceva firesc, eu m-am obisnuit cu asta.

| GoldandSilver a răspuns:

Cosurile apar ca urmare a functionarii hormonilor din corpul tau, nu pentru ca te indragostesti!