| M.T a întrebat:

Este bine sa minti uneori?big grin tinand cont ca nu am avut relati mai lungi am zis ca da am avut pe o perioada mai mare de timp.este bine sau nu.ma simt naspa cand zic ca nu am avut o relatie serioasa...si poate si afecteaza pe bt respectiv.straight face

3 răspunsuri:
| Adya20 a răspuns:

Sa sti ca cel mai rau este sa fi mintit de cineva, pune-te in locul acelei persoane si vezi cum te-ai simti tu! Chiar daca nu ai avut relatii de lunga durata nu trebuie sa te simti naspa asta pentru ca nu ai gasit persoana potrivita! Cel putin nu inca. Uneori o minciunica mica duce la dezastru, rareori se apeleaza la minciuni doar pentru a salva pe cineva. dar chiar si asa intotdeauna este bine sa spui adevarul indiferent care ar fi acela! Plus de asta prin sinceritate ai mai multe de castigat! Mai ales incredere.

| M.T explică:

I-am zis unui baiat ca am avut o relatie lunga happy ca m-a intrebat cat a durat cea mai lunga relatie a mea. si l-am mintit pentru ca ma simt aiurea sa zic mereu ca nu am avut relatii lungi.straight face

| Nicoleta_5902 a răspuns:

Nu inteleg nimic din ce vrei sa spui