| Anonymus12300 a întrebat:

Este normal ca la 17 ani să nu fi avut încă o relație? Sunt fată și unii imi spun ca as fi trebuit să am relații deja.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

"Normal" la fel ca si alte etichete subiective precum: frumos, urat, bun, rau si asa mai departe, este extrem de subiectiv

Ceea ce pentru mine este normal, pentru altcineva este anormal si tot asa

Sunt fete si baieti care mor virgini sau care se incumeta sa intre intr-o realtie amoroasa mult mai tarziu, asa ca nu consider a fi "anormal" chiar si in contextul de eticheta subiectiva

Mult succes!

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu.

| Dismally a răspuns:

Da. Cine a spus ca exista o varsta maxima pentru a-ti face prima relatie, poti sa incepi si la 40 de ani daca vrei, care-i problema? Cei care iti spun asta sunt idioti.

| CostinAlamariu a răspuns:

E perfect normal. Cine iti spune ca nu e normal e un dubios pedofil

| mastadont a răspuns:

Lasă lumea să vorbească. Relație îți faci când ești pregătită și găsești persoana potrivită nu când zice lumea.

| Invictusman a răspuns:

La vârsta ta normalitatea este relativa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mai auzit si de fete care au 20 de ani nu au avut. Acum nu stiu ca nu le-am verificat rolling on the floor, dar cel putin asa au afirmat.

| gritt a răspuns:

Nu e nici normal, nici anormal. Fiecare isi face relatie cand are cu cine.