| anonim_4396 a întrebat:

Este normal sa vorbesti foarte des si in acelasi timp deschis cu cineva pe Internet, iar cand va intalniti pe strada sa nu te salute? (desi e baiat, iar baietii trebuie sa salute fetele mai intai) Ce ziceti?

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Buna.
Si eu am patit asa ceva. Pe internet vorbeam zilnic! Dar cand ne intalneam nici o vorba nu-mi spunea. Eram si in aceeasi clasa, el era cu doua banci inaintea mea straight face, si nimic nimic. Pana cand i-am spus ca-mi place de el si el a spus ca si el ma place. Bun, am mai vorbit pe internet,dar fata-n fata tot nu am vorbit. S-au intamplat multe atunci, ca la sfarsit sa aflu ca el nu ma placea! Mi-a parut foarte rau, poate am suferit, nu stiu... Dar el atunci oarecum isi batea joc de mine, imi facea multe lucruri rele dar eu nu le vedeam, si nu-i reprosam nimic. Dar m-am lecuit de el, sa zic asa, si acum cand il vad ii fac si eu lui felul si numai zice nimic, ba chiar el intra in vorba cu mine si cand ma enerveaza ii trantesc cate ceva laughing. Oricum astea sunt copilarii.
Poate in cazul tau nu este asa, poate e el prea timid, desi...
Succes!
*-*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi se mai intampla. Poate baiatul e timid cand vorbeste fata in fata dar pe Internet se exprima mult mai liber.

| devilmilan a răspuns:

Nu,nu e normal. Ori e rusinos de fel ori ii e rusine de fata cu ceilalti sa te bage in seama.

| Ronnie35 a răspuns (pentru devilmilan):

De obicei era singur. Am observat ca pe alte fete le saluta...

| devilmilan a răspuns (pentru Ronnie35):

Incearca sa-i spui si asta pe messenger sau facebook unde vorbiti voi, spune-i ca nu ai nevoie doar de un amic virtual si ca te poate baga in seama si face to face.