| AnemonaP a întrebat:

Este rau daca macar odata trag si eu un fum? nu am fumat niciodata, daca fumez o tigara afecteaza? Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

5 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Pai daca e pentru prima data o sa incepi sa tusesti si o sa ametesti (daca tragi in piept) dar in rest nu ai ce sa patesti grav straight face Asta e partea frumoasa, partea rea e ca s-ar putea sa-ti placa si de la o tigara sa ajungi la 2...3, pana vei aunge sa fumezi chiar si cateva pachete pe zi fara sa-ti dai seama. Nu vreau sa ma dau cine stie ce destept si sa incerc sa te fac sa renunti la acest gand...Doar ti-o spun din experienta ca asa se intampla. Pe moment pare frumos, dar dupa aia, peste ani o sa-ti doresti sa nu fi facut acum acest pas. Trust me! Stiu despre ce vorbesc!winking
Bafta si ai grija ce faci!winking

| iloveunicorns a răspuns:

Afectează, vei zice :"trag un fum ", iti va plăcea iar apoi vei continua, nu fuma deloc, nu este bine, repet, şi am mai zis : tatăl meu a murit din cauza ţigărilor, ar fi bine să nu pui deloc gura, nu incerca, cine iti zice vrea să te prostească.

| BluX a răspuns:

Salut!
normal ca e rau, deoarece iti strici plamanii pe la 60 de ani o sa ai vocea ragusita si pe la 70 daca ajungi acolo abia vorbesti + ca poti muri mult mai repede pentru ca e posibil sa iti plc atat de mult tigara aia incat sa iti vina sa mai fumezi inca 1 pana devii dependenta deci nu te apuca de fumat. tata s-a apucat acum 3 ani si fac tot posibilul sa il opresc din fumat si nu reusescc crying

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Se spune ca o tigara iti scurteaza viata cu o zi.Ce simti cand tragi acel fum-nimic.Tu zici acum ca tragi un fum o data la nu stiu cat timp, dar cu timpul va deveni un viciu si iti scurtezi viata, nu se merita.Renunata acum si vei vedea mai tarziu, iti vei multumi ca ai stiut sa te opresti la timp

| buhuhu a răspuns:

Prima tigara nu iti face niciun rau, dar creeaza dependenta, crede-ma.mai bine nu incerci ca pe urma nu te mai poti lasa.nu fa prostia asta