| soseno a întrebat:

Eu am 14 ani si inca nu mi-a venit ciclul. sunt ingrijorata si cateodata mi se pare ca vad pe chiloti un lichid alb. o fi candida? sunt impotenta? nu prea cred. puteti sa-mi spuneti cauza sau sa ma lamuriti?

Răspuns Câştigător
| AndreeaCristina96 a răspuns:

Acel lichid alb avertizeaza ca "menstuatia" iti va veni in curand, maxim 3-4 luni.Este obisnuit ca la 14 ani sa nu iti fi venit inca menstruatia(ciclu). Trebuie sa te ingrijorezi atunci cand implinesti varsta de 17-18 ani.Acest fenomen este foarte rar.
Oricum de la venirea menstruatiei corpul tau se schimba, inseamna ca poti avea relatii sexuale.
Mult succes!

2 răspunsuri:
| jojoloveSHINee a răspuns:

Lichidul alb e ceva normal! trebuie doar sa mai ai putina rabdare. daca tia aparut lichidul alb inseamna ca si ciclul va veni, intr-o zi.da ai rabdare

| soseno explică:

Va multumesc!