| arysa a întrebat:

Eu am 2 prietene foarte bune din acelasi oras cu mine. Ele se inteleg mai bine amandoua, se intalnesc mereu, dorm una la alta si pe mine nu ma cheama decat daca se plictisesc amandoua. Eu sunt un fel de roata de rezerva si mereu trag de ele sa ne intalnim. Intrebarea mea:m-am saturat sa le zic mereu sa iesim si sa ma refuze cu toate astea sa le mai zic sa iesim vacanta asta? In afara de ele nu prea mai am cu cine sa ies si sa vorbesc cu ele am incercat dar nu m-au bagat in seama. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| marsy a răspuns:

Trebuie sa le spui de acest lucru. daca vor avea obraz. se vor schimba. si te vor intelege. daca sint indiferente cred ca ca e cazul sa renunti la ele!

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Oamenii nu sunt atat de inchisi in ei cum par la prima vedere, si nu chiar atat de greu sa iti gasesti o prietena sau mai multe.De multe ori persoanele cu care ai vorbit putin sau deloc se dovedesc a fi buni prieteni.Si mai ales acum in perioada asta ai si "scuza" sa vorbesti cu toti pe care din motive obiective(sper...) i-ai ignorat.Deci spor la conversatlaughing

| fluturas a răspuns:

Dac si ele sunt indiferente fata de tine, fi si tu big grin, s-ar putea sa le deranjeze indiferenta ta si apoi sa fiti preietene toate trei, desi nu cred., atunci poti incerca sa te imprietenesti cu alte fete, sa cunosti si pe net din orasul tau, iar apoi sa va intalniti, sau de prin scoalawinking, caci pentru cele 2 se vede ca nu se merita sa te consumi.winking :d kiss

| Arthur a răspuns:

Din cate am inteles relatia lor s-ar putea sa fie ceva mai intima.hee hee Nu fi si tu geloasa acum. Sa vezi tragedie cand o sa apara intre voi un baiat.winking

| arysa explică:

1.Nu am unde sa gasesc alte prietene.
2.Atunci cand ne intalnim chine simtim bine, radem, punem lumea la cale, ma asculta, imi dau sfaturi, le ascult si eu la randul meu. Sunt clipe in care ne intelegem perfect.Doar ca ele vorbesc mai mult la telefon, se intalnesc mai des.
Oare sunt prea pretentioasa ca vreau ca mereu cand se intalnesc ele sa ma cheme si pe mine?

| bluesky a răspuns:

Cauta-ti alte prietene(ai unde, la scoala, in tot orasul, nu ai unde? nu cred...) si pe ale tine-le doar asa ca amice, ca si cunostinte! Fa-ti gasca ta! Daca vrei, poti face o ultima incercare si sa vorbesti cu ele sa le spui ce simti, deschis si cuc uraj! Succes!

| sorin a răspuns:

Indiferenta ta e cea mai buna arma impotriva lor...Fi cat se poate de indiferenta si ai sa vezi ca o sa te caute ele mai incolo.

| betty17 a răspuns:

Astfel de,, prietene" nu cred ca merita.am trecut si eu prin asta dar cu timpul am invatat sa le ignor si sa-mi gasesc lucruri mai bune de facut pentru a nu ma plictisibig grin

succes

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Nu-ti sunt prietene.Incerca sa te imprietenesti cu alte fete.Nu se merita sa pui suflet pentru persoanele care nu-ti apreciaza prezenta.Vei gasi acele persoane potrivite care sa te aprecieze si care vor vrea sa-si petreaca timpul cu tine.Nu le mai baga in seama, fi indiferenta.

| MihaLoveYou a răspuns:

Daca ele nu simt acelasi lucru pentru. tine nu are rost sa le spui : cele mai bune prietene", doar daca te referi la ele. Incearca sa le ignori si tu. Fi o fire sociabila cu toata lumea ca sa iti faci cati mai multi prieten, iar apoi vei observa ca se vor apropia mai mult de tine.

PsL cand ele vor fi singure, adica una din ele va fi plecata, cealalta v-a vrea sa stea cu tine, atunci va fi momentul razbunari.

| M.T a răspuns:

Nu nu esti pretentioasa. cel mai bine ar fi sa le spui ce te deranjeaza in fata la amandoua.si sa le afli pararile.vad ca spui ca sunteti prietene bune dar totusi nu te cheama si pe tine de fiecare data cand se intalnesc hmmthinking
singura solutie este sa le spui ceea ce te deranjeaza pup!