| MetalD a întrebat:

Eu am avut un alt cont pe TPU. NewDivide, si mi-am schimbat mailul de prea multe ori, mi-am facut mail nou si l-am trecut pe acela la datele de logare, acum am uitat mailul, cum as putea sa recuperez contul? Multumesc de ajutor! Funda.

10 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Dar stii id cu care esti inregistrat si parola?

| MetalD explică (pentru evenso):

Da.

| evenso a răspuns (pentru MetalD):

Atunci intra in cont si modifica id pe care vrei sa fie de acum inainte.

http://www.tpu.ro/site-users/edit-login-info/

| MetalD explică (pentru evenso):

Nu pot intra in acel cont pentru ca nu mai stiu pe ce mail l-am mutat.

| evenso a răspuns (pentru MetalD):

Ai scris ca poti intra.
Atunci trebuie sa intri la fiecare adresa de email pe care le ai sa cauti la mesaje in Inbox unde iti cere situl TPU sa confirmi adresa.

| MetalD explică (pentru evenso):

Am inteles altceva.

| evenso a răspuns (pentru MetalD):

Adica?

| MetalD explică (pentru evenso):

Daca stiu un id pe care am trecut contul si parola.

| evenso a răspuns (pentru MetalD):

Ai zis ca nu mai stii pe ce id ai un cont de pe TPU.

Ori intri in mesajele din emailurile tale ca sa vezi la Inbox mesaj de la TPU pentru confirmarea contului.

Ori incerci sa faci un nou cont pe TPU dar sa folosesti alta adresa de email decat pe care o ai asta unde scrii acum.
La care id al tau nu te va lasa sit-ul sa iti faci cont pe TPU asta inseamna ca pe ala il ai pe ala vechi pe care o cauti.

Mai exista si a 3 optiune daca tot nu reusesti nici asa.
sa scrii la contact http://www.tpu.ro/contact problema ta si sa le rogi sa iti mai trimita un mesaj de confirmare de la acel cont NewDivide pe adresa de email care apara la ei, apoi iar verifici mesajele ce primesti pe id -uri ( tu stii cate id de email ai )

evenso
| evenso a răspuns:

Sau, mai poti face ceva, incearca sa te inregistrezi pe tpu.ro si alege una dintre adrese de email pe care le ai - dar in afara de asta cu care esti aici MetalID, si nu te va lasa sa faci cont pe acel id, asta inseamna ca pe ala ai celalalt cont de pe TPU.