| MyRRuna a întrebat:

Eu am o prietena foarte buna, dar eu sunt plecata departe de ea, e cam greu sa nu fiu pe langa ea, sa facem totul impreuna cum eram noi obisnuite sa ne ajutam daca aveam probleme si sa ne distram chiar daca suntem departe una de alta. Ce credeti, e o prietenie advarata?

2 răspunsuri:
| Bluef4 a răspuns:

Chiar daca relatia se va raci putin in ciuda faptului ca totusi veti pastra legatura, este intr-adevar o prietenie adevarata. Iti dau un exemplu:d Mama mea are o prietena din liceu care acum e profesoara in Targu' Frumos, un oras de langa Iasi. Noi stam in Suceava. Nu vorbesc nici foarte des si nici nu fac alte activitati impreuna cum obisnuiau cand erau mai tinere, dar ambele sunt constiente ca la o problema se pot baza una pe cealalta:d Si intotdeauna cand am avut ocazia sa trecem pe acolo, i-am vizita si invershappy Daca chiar acum aveti o prietenie adevarata, nu inseamna ca distanta o sa v-o schimbe. Be happy:d

| me_4173 a răspuns:

Eu zic ca dablushing. Daca dupa atata timp vorbiti, pastrati legatura si faceti imposibilul sa ajungeti una la alta atunci poti sa fii sigura ca sunteti cele mai bune prietene de pe pamant>big grin