| Robin_9418 a întrebat:

Eu as vrea sa plec de acasa de cateva zile mi-am facut bagajul, am facut rost de bani (mooolti)mi-am scris chiar si scrisoarea de adio. Vreau sa fug cu o prietena care e cam in aceeasi situatie ca si mine (parintii sun divortati si locuim la mame). Miam facut asa un plan si stim unde vrem sa mergem cum sa ajungem si ce sa facem dupa. Avem cateva probleme cum ar fi ca inca suntem in timpul scolii si totusi acolo ude ne ducem am vrea sa ne continuam scoala.Mama mea se poarta destul de rece cu mine plus ca este si presiunea notelor si a absentelor(am lipsit cateva zile si de aceea). Va rog ajutati-ma sa ma decid! multumesc

Răspuns Câştigător
| zuziOoO a răspuns:

Buna,te intele,si eu vroiam sa plec de-a casa aveam banii,bagajul facut si titul asigurat,dar am mai stat,m-am gandit si nu am plecat,pentru ca m-am gandit ca parintii s-ar simti foarte rau iar eu mas simti bine primele zile iar apoi dupe ce se vor termina banii voi vrea inapoi acasa, eu te sfatuiesc sa te mai gandesti e doar decizia ta, succes! sper sa iei decizia buna

2 răspunsuri:
| CopilașTembel a răspuns:

Ce ti-a facut mama ta ca sa pleci,te-a maltratat,te-a chinuit s-au ce? Mai bine iti termini scoala, faci o facultate si apoi pleci, nu lua o decizie prosteasca.

| Karelia123 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ramai acasa,sa iti continui studiile,sa nu lipsesti nemotivat si sa inveti pentru a lua note mai mari.
In viata ai nevoie de o cariera,iar mama ta e singura care te poate ajuta si iti da sfaturi bune.
Incearca sa eviti sa te certi cu ea si ramai acasa.
Chiar daca ai bani multi, intr-o zi se vor termina si nu vei avea conditii bune acolo unde te duci. Intr-o zi iti va fi foarte greu si vei regreta.
Nu pleca, iti faci rau singura.Mama ta va fi foarte ingrijorata si va suferi mult.
Distreaza-te cu prietena ta si cu toti cei dragi acolo unde esti.
Plecati impreuna in vacante.
Sper ca vei trage o concluzie si vei face ce e mai bine.