| PapagalGalben a întrebat:

Eu,efectiv sunt foarte moale.
DE fiecare data cand cineva imi cere anumite lucruri eu il ajut,chiar daca profita de mine si nu merita atentia mea.
Si sunt foarte tacuta, n-am nici un prieten si nici nu vorbesc nu nimeni.(Pana si driga ma crede o ciudata...)
CE ar trebui sa fac ca sa ma schimb?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. Oamenii altruisti sunt mai buni. Asa ti-e firea si rareori o poti schimba. Trebuie sa vina un eveniment puternic ca sa te schimbi.

| PapagalGalben explică (pentru Salontanul):

Bine atunci sad)

| Salontanul a răspuns (pentru PapagalGalben):

Mersi pentru apreciere. Si, crede-ma! O stiu din propria experienta de-o viata. Sunt la fel de altruist si acum de si am incercat mult sa ma schimb.

8 răspunsuri:
| XxTerrorxX2 a răspuns:

Te vei schimba de la sine. Esti doar o picătură de ulei intr-un ocean de apă. Ceea ce este foarte bine

| DarkRevenge a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu alti colegi.Stiu cum e ca si eu am trecut odata prin astastraight face

| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie, incerc sa-i impac pe toti. (dar totusi am prieteni straight face )
Incearca sa te implici in activitati gen excursii, cauta diverse subiecte sa discuti cu colegii si usor usor poate va mai apropiati, dar nu uita sa fii tu insuti, daca nu ti-e comod sa te schimbi, nu o face pentru nimeni.

| XdarknessX a răspuns:

'' Schimbă-te doar dacă îţi doreşti TU asta! Nu o fă pentru alţii, ci pentru tine. ''

| PapagalGalben explică (pentru XdarknessX):

Eu am incercat sa ma schimb, doar ca pana la urma tot cedez si il ajut...

| XdarknessX a răspuns (pentru PapagalGalben):

E bine să ajuţi oameni! Cândva, tot binele pe care l-ai făcut se va întoarce la tine.