| Anonim53220 a întrebat:

Eu nu mai inteleg nimic.
Va rog raspuns rapid!
De un timp vorbesc cu o fata, ne intelegem super bine, vorbeam la scoala mult, prin mesaje vorbim, de o saptamana de cand vorbim prin medaje mi-o scris si ea de vreo 3 ori, dar aseara i-am scris un mesaj, nu l-a vazut chiar daca a fost online de 2 ori si pana la urma l-a vazut azi diminesta cand nu eram eu treaz, a dat seen si nu a raspuns si vreau sa ii spun ceva important....sa o intreb : "Poti vorbi?"

Răspuns Apreciat de Editori
| Basileu a răspuns:

Indiferent ca aveti o relatie sau nu, trebuie sa dai un pic de spatiu.
Ca si idee, baietii sunt mult mai predispusi in a placea o fata mai mult de cat o fata sa placa un baiat, cel putin la inceput.Nu se intampla mereu, dar in 60%-70% dintre cazuri asa este.
Invata sa-ti controlezi emotiile si gandurile,lasa totul sa vina de la sine si daca simti sa-i spui ceva gandeste-te de doua ori, nu spun sa nu-i comunici sentimentele tale, insa cum am spus mai sus cel putin la inceput ele nu simt emotia la aceeasi intensitate precum o simti tu.
Deci ai grija sa nu ii spui ceva care sa o copleseasca, ca si exemplu poate pentru tine ar parea normal sa-i spui "te iubesc" insa poate ei i s-ar parea ca ai facut prea devreme aceste pas.E doar un exemplu, sper ca ai inteles ce am vrut sa spun.

| Anonim53220 explică:

Am inteles, doar ca avand in vedere ca ne intelegeam destul de bine e chiar ciudat ca mi-a dat seen, la modul ca m-am mirat destul de tare, chiar ne intepegem super si ma ia in brate, ma cheama cu ea, imi povesteste ce i s-a mai intamplat...ciudat, ai idee de ce se intampla asa?

| Basileu a răspuns:

Oamenii pot fii doar afectuosi. Daca cineva te ia in brate asta nu inseamna neaparat ca simte ceva pentru tine.E ca si cum ai spune ca daca ma vezi pe mine langa un Porsche poti spune din start ca este al meu.Imbratisarea este o forma de salut pe care o poti face oricarei persoane.Da, intr-adevar o dai doar persoanelor mai apropiate, care au tangente cu tine.s-a.m.d
Tu trebuie sa simti daca intr-adevar ea poarta in inima pentru tine sentimente.Nu miza pe lucruri observabile,de obicei aceste trairi,emotii pe care cineva poate sa ti le poarte sunt mai mici si mai greu de observat.
Vezi dincolo de ce iti arata, fii atent la cum se comporta cand va vedeti, observa-i zambetul, privirea, fii mai atent la ea, fetelor le place atentia.Nu fii insistent insa analizeaza reactiile ei in momentul vorbirii.
Daca este sa fie sa reusiti sa fiti impreuna stai linistit ca o sa se intample, nu presa, fii tu insuti, fa-o sa se simta bine in preajma ta.Arata-i cine esti tu cu adevarat, nu cine ar vrea tu sa fii.Nu o lasa sa te modeleze doar pentru ca poate ei ii plac baietii cu freza data pe spate, fii original, impuneti stilul, caracterul.Nu fii modelul de baiat pe care il place ea, fii ceva nou si unic, daca aveti lucruri in comun, foarte bine, daca nu, nu incerca fortat sa-ti placa lucruri care ii plac si ei.Fii tu noul model de baiat care sa ii placa.
Baftawinking

| Anonim53220 explică:

Mersi de sfaturi, chiar de mult am inceput sa fiu 100% eu, si am zis ca daca ma place ii bine, daca nu iar ii bine, si ghice ce? Ne-am inteles mai bine... oricum imi e foarte greu sa ii inteleg comportamentul

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă ai ceva important să îi spui caut-o la școală și spune-i în față.

| Antopuff a răspuns:

Daca a dat cu seen de dimineata cu siguranta te ignora laughing

| Anonim53220 explică (pentru Antopuff):

Dimineata, dupa ce nu o vazut mesajul seara....si plus ca ne intelegem foarte bine, tot timpul raspundea cand ii trimiteam, imi trimitea poze cu ce face, imi povestea ce o facut ici-colo....nu e sa zici ca ii scriu pentru prima sau a doua oara

| Antopuff a răspuns (pentru Anonim53220):

O fata care prezinta interes vede mesajele chiar si daca doarmelaughing si iti raspunde cand le vede nu te lasa in seen

| Vichy99 a răspuns:

Mai ai răbdare si după poți sa ii dai? nu o stresa prea mult

| palimonica a răspuns:

Nu o întreba asta, pe mine ma irita cand cineva imi spune asa. Depinde si de caracterul ei adica daca e important mie una mi ar placea sa mi atragi atentia cumva, e de datoria ta sa ti dai seama cum

| Anonim53220 explică (pentru palimonica):

Dupa ce lasa cu seen avand in vedere ce bine intelegeam...nush csz