| LoveForShania a întrebat:

Eu sunt boboaca si nu prea pot sa ma acomodez din cauza colegilor mei,majoritatea se cunosc din vara,stau mereu impreuna in clasa si rad,glumesc, dar eu nu m-am "imprietenit" decat cu vreo 2-3 fete si alea au inceput sa-mi dea cu flit.
Ei se iau in brate,se ridica pe sus,glumesc unul cu altul iar eu sunt total pe langa,si daca ma duc sa stau cu ei realizez ca nu am ce face,am incercat sa ma bag in seama dar degeaba,nu sunt genul atat de "amuzanta" si intepata.

Sfaturi,incurajari, ceva? Am nevoie!

2 răspunsuri:
| Villy0po a răspuns:

Am patit la fel (sunt a 11a ). Eram FOARTE retras si timid si ei se cunosteau din vara. Totul o sa vina treptat, e normal sa fie asa... Incearca sa nu ai prea multa incredere in oricine.

| MisFit20 a răspuns:

Incearca sa le atragi atentia cu felul tau de a fi sau cu imbracamintea, intra in vorba cu japca, da din coate, nu poti ramane pe afara.