| LoveForShania a întrebat:

Sunt boboaca si nu cunosc pe nimeni din liceu, multi de la mine din clasa se cunosc deja.Eu nu prea sunt genul care sa ma bag in discutii cu ei,nu stiu,imi place sa stau in banca mea,nu sunt ca altele indraznete care se dau bine pe langa toti sau asa thinking

Vreau cateva sfaturi,incurajari, ceva sa ma faca sa ma simt mai bine laughing Ma simt putin panicata ca sa zic asa.

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Ei bine, cam în aceeași situație mă aflu și eu în acest moment! E un sentiment ciudat să nu-ți cunoști viitorii colegi, să nu știi ce fel de persoane sunt!
Nici eu nu cunosc pe nimeni, sau bine, aproape pe nimeni, deoarece am o fostă colegă care a intrat la același liceu. Însă, doar atât!
Eu una, nu sunt deloc sociabilă! Plus că sunt și foarte orgolioasă! Deja presimt că nu-mi voi face prea repede prieteni!
Însă, până la urmă, am intrat la acest liceu pentru a învăța, pentru a-mi urma visul, pentru a încerca să-mi fac o carieră de viitor!
Nu ar trebui să mă las influențată de ceilalți!
Ca sfat pentru tine: fii tu însăți!

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Eu una sunt sigură că la liceu voi ajunge ciudata aia din ultima bancă care nu vorbeşte cu nimeni şi când o face abia că-i pasă de ceea ce zice acea persoană. Şi din alte câteva motive voi fi luată drept o "emoistă"... ca până acum dar probabil mai grav. Asta dacă nu găsesc pe cineva care măcar merită atenţie la acel liceu (pentru că la liceele bune sunt numai persoane bogate şi fiţoase) sau dacă şi prietena mea va intra acolo. Dar sincer nu-mi pasă, eu trebuie să-mi văd de şcoală şi aşa ar trebui să faci şi tu.

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Buna, si eu tot boboaca sunt, si eu mi-am facut griji de chestii din astea, dar uite ce am facut eu.:)) Am intrat pe www.edu.ro, am cautat toti copii care au intrat la liceul in care sunt si eu, pe acelasi profil. am intrat pe Facebook si i-am cautat pe fiecare, majoritatea celor cautati i-am si gasit. si acum cunosc cateva persoane. macar asa, pentru inceput. Scuza`mi intrebarea, dar din ce oras esti?