| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt invidioasa, recunosc.Ma,mi-e asa de greu.Am o colega care, parca tot timpul arata superb, si parca se crede o "eminenta" cand de fapt nu este. E foarte jenant, eu o cunosteam de mai demult si acum sunt cu ea in clasa. E "fresh" si na, nu stiu ce sa spun.Ma macina parca invidia asta, ma doare foarte multsad. Ma puteti ajuta? Nu sunt invidioasa tot timpul, dar totusi sunt.

1 răspuns:
| HBK a răspuns:

La un moment dat in viata toti trecem prin acest episod. Sa fii invidios pe cineva este un sentiment pe care il nutrim cu totii, de multe ori inconstient. Daca esti invidioasa pe prietena ta cea mai buna ca si-a gasit alesul inimii si tu nu, aminteste-ti de un lucru: fiecare dintre noi avem drumul nostru in viata si soarta pe care sa ne-o traim. Daca te duci sa-i dai in cap ei ca e prea fericita nu-ti va pica tie din cer alesul inimii in secunda doi. Ca atare, nu faci decat sa consumi energie si timp inutil.Totusi o schimbare de look te binedispune oricand si iti reda increderea in tine.Succes.