| Diriqiiiii a întrebat:

Exista oameni care nu cre in Dumnezeu? Cei care sunt adepti ai ateismului in ce cred? Daca nu Dumnezeu ne-a creat, cine? Cum va explicati voi existanta vietii pe pamant?

4 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Exista oameni care nu cred in Dumnezeu.Acesti oameni si-au dat numele de atei. Dumnezeu a creat lumea si tot ce ne inconjoara.Atei spun ca nu exita Dumnezeu deci lumea asa a fost creata pur si simplu a aparut dar asta nu e adevarat ce zic ei.

| passyon22 a răspuns:

Exista oameni care nu cred in D-zeu, d-zeu reprezinta constiinta universului.Fiecare dintre noi putem percepe altfel,pentru ca nu este ceva concret! Cel mai bine e sa crezi in dreptate,bucurie, fericire, sentimente, natura, cam asta inseamna dumnezeu. Dragostea fata de natura

| oty2001 a răspuns:

D-zeu a creat lumea si oamenii.
Exista o teorie care zice ca D-zeu a creat oamenii preistorici si niste dinozauri si plante si etc.
si asa s-a creat lumea.

| BloodyMaryBloodyMaryBlodyMary a răspuns:

Da exista.Eu sunt agnostica iar iubitul meu este ateu.Ateii nu cred in nici o zeitate(unii crestini sustin ca ateii se inchina la satana, ceea ce nu este adevarat)Ateii cred in ei, sunt cum s-ar zice ''sunt propriul meu zeu''.Eu find agnostica cred ca exista o forta supranaturala (pe care poate voi o numiti Dumnezeu)care a vrut sa fie creata lumea.Insa desigur, lumea nu a fost creata asa, dintr-o data.Lumea a evoluat de la simplu spre complex, si exista multe lucruri care dovedesc asta.In general ateii sunt priviti cu o chii rai de catre crestini si tot timpul isi bat joc de noi si incearca sa ne faca sa ne inchinam la zeul lor.Noi in schimb nu incercam sa ii corupem cu nimic.Eu iti pot explica dar nu pot sa si inteleg in locul tau.