| croissant a întrebat:

Exista posibilitatea sa demisionez fara preaviz?

Răspuns Câştigător
| SRDC a răspuns:

DA. Desfacerea contractului cu acordul partilor, conform art.81, alin.(7) din Codul Muncii. Dar pentru asta trebuie sa fie de acord si angajatorul.

Ai aici o cere de incetare a contractului de munca cu acordul partilor: https://docs.google.com/......P6n8k/edit

Ca sa poti edita, trebuie prima data sa faci o copie.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Demisie de comun acord.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te intelegi cu angajatorul da.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde ce scrie in contract. Daca e mentionata perioada de preaviz nu. Singura exceptie ar fi sa fie conducerea de acord, si ma indoiesc profund ca ar fi.