| Dina a întrebat:

Exista prietenie dintre un baiat si o fata?
Am auzit niste pareri cum ca:
1)Nu exista pentru ca intotdeauna unul il simpatizeaza pe celalalt
2)Exista doar ca dintre o diferenta mare de virsta si distre persoane complet diferite
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Irina_3405 a răspuns:

Sincera sa fiu am ajuns sa cred ca aceasta intrebare nu are un raspuns concret. Exista cazuri si cazuri.Din propria experienta ti-as putea spune ca eu nu am avut parte de o prietenie, intre mine si un baiat, care sa nu implice ceva mai mult din partea unuia dintre noi dar cunosc persoane care sunt prieteni de mult timp fara altfel de sentimente.Eu una cred ca totul depinde de situatie si de momentele vietii in care ne aflam.Cunosc o persoana care pentru cateva zile a simtit ceva palpitatii,sa zic asa, pentru cel mai bun prieten dar apoi a realizat ca nu e ok si chiar si acum sunt foarte buni prieteni:el are iubita, si ea la fel.Raspunsul la aceasta intrebare depinde de fiecare persoana si felul ei de a fi, de a se comporta, cum si cat se implica in acea relatie de prietenie.happy

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Depinde,de exemplu,am un amic,care m-a placut,acum mult timp,dar nu prea mai suntem prieteni din cauza asta, deci, nu prea exista prietenie dintre un baiat ssi o fata.

| Neimportant a răspuns:

Uite, eu am ştiu o poveste. Fata şi băiatu erau prieteni, se simpatizau foarte mult şi după un timp au devenit un cuplu. Desigur că, cu trecerea timpului ei s-au certat, s-au despărţit şi iar au rămas la stadiul de prieteni.hee hee
Aşa se întâmplă acum în relaţia de prietenie dintre fată şi băiathappy

| Neimportant a răspuns:

Si eu zic mereu asa Dina! Poate ca unii baieti sunt mai ''intelegatori' si poti glumi mai mult cu ei thinking

| ImHereForYou a răspuns:

Yo am un vecin, cel mai bun prieten al meu, sh imi este ca un frate...Este adv este foarte frumos dar niciodata nu m-am gandit sa fiu cu el big grin :X

| mdany a răspuns:

Daca e vorba despre prietenie de ce nu?

| Dina explică:

Ms mult la toti,dar nu ma refer la prietenie, apoi cuplu, apoi cearta si apoi din nou prietenie.Merge vorba daca exista prietenie adevarata dintre un baiat si o fata? De multe ori am impresia ca mai multa prietenie se poate gasi intre un baiat si o fata decit intre doua fete, nu stiu de ce...

| ღAncaღ a răspuns:

1) Nu este adevarat, pentru ca chiar o prietena de-a mea este prietena cu un baiat si nici macar nu se simpatizeaza pentru ca chiar eu le-am intrebat chiar am incercat sa-i combin, si totusi nu se plac, oricum daca se pot potrivi;
2) Nu, poate fi si varsta la fel -> pritena mea 14, prietenul ei 15! si ma mira faptul ca nu se plac straight face