| Sheisshe a întrebat:

Exista vreun program prin care cineva de la un alt pc poate sa vada tot ce fac pe pc-ul meu? Daca da, cum scap de el? Sunt pe laptop si am windows 7. Please, help!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce nu ai antivirus? antivirusul trebuie sa fie primul program instalat dupa ce instalezi windows-ul. ia descarca de aici Avast si da-i o scanare full sistem. http://download.cnet.com/......19223.html

| Sheisshe explică (pentru anonim_4396):

Uite cum sta treaba...cred ca fratele meu l-a instalat ca mi-a zis mama.Dar nu pot sa instalez antivirus ca practic peste o luna mama pleaca in strainatate mai mult timp si trebuie sa ii dau ei laptopul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sheisshe):

Ba da, sigur ca poti.antivirusul nu deranjeaza pe nimeni, dimpotriva, chiar e recomandat sa ai antivirus, mai ales cand ai o conexiune activa la internet. descarca-l de pe link-ul de mai sus si instaleaza-l.

| Sheisshe explică (pentru anonim_4396):

Costa sau e moca?laughing

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,exista keylog-ere,dar acel cineva nu poate sa stie ce faci decat daca a avut acces la pc-ul tau si a instalat acel program,sau daca ti-a trimis cineva ceva fisier pe mess sau ai descarcat tu ceva de pe net si nu ai fost atent ce ai descarcat, eventual daca ai descarcat din surse nesigure, necertificate sau necunoscute. sau ar mai putea prin team viewer, dar pentru acest lucru este nevoie ca acea persoana sa aiba o anume parola pe care i-o poti oferi doar tu, si desigur sa ai si tu instalat acest program.iti recomand o scanare cu malware antymalware si o scanare cu antivirusul. ce antivirus ai? daca nu esti sigur, atunci iti recomand reinstalarea windows-ului, si formatarea hardului, adica a tuturor partitiilor atunci cand reinstalezi windows-ul. cum ai constatat faptul ca ai putea fi spionat de catre cineva? ai date valoroase in pc?

| Sheisshe explică (pentru anonim_4396):

Da...a avut acces la PC-ul meu. Nu am antivirus.Ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze,nu pot sa iti trimit mesaj privit, ca sunt membru junior. ce te face sa crezi ca a preluat cineva controlul asupra pc-ului tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este gratuit.ti-am dat link cu versiunea free, nu cea care costa.

| onderest a răspuns:

Acel program se cheama R.A.T. (Remote
Access Trojan) cu Bit Defender2013