| Briosaaa a întrebat:

Fac meditatii cu diriginta de mate pentru ca nu sunt buna. Dar nu inteleg nimic din ce imi zice... Ce-as putea face?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Daca nu itelegi imic di ce iti spune, iseamna nu umai ca u esti bua la matematica, dar si ca ai pierdut orice legatura cu materia, fie ca n-ai fost atenta in clasa, fie ca ai absentat. Daca vrei sa recuperezi, rog-o sa incepeti cu elementele de baza.Pentru a-ti putea da un raspuns mai bun ar trebui sa stim in ce clasa esti, si de cand faci meditatie. E inceputul semestrului al doilea, prin urmare e cam tarziu sa recuperezi ce n-ai invatat pana acum. Dar, cu mai multa icredere si efort, se poate.

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nici mie nu imi place matematica dar asta nu inseamna ca nu invat la ea.Stiu cat de importanta e, invat pentru mine si pentru profa care e o femeie de milioane si a inteles ca invat cu sila si face mereu glume pe tema asta.Si eu fac pregatire cu profa de la clasa si nici de mine nu se leaga multe, dar eu lucrez incerc sa aprofundez. E greu sa faci un lucru care nu iti place dar nahee hee

| anad a răspuns:

Sa-i spui de fiecare data ca nu ai inteles, s-o rogi sa iti explice si sa exersati pana intelegi. Daca nu-i spui ce nu stii, ea nu poate ghici ce e in mintea ta.Sigur va avea rabdare mai ales ca te mediteaza(pe bani cred!).

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In primul rand nu te teme daca nu intelegi ceva. E un pic mai greu pana te deprinzi, dar odata ce ai inteles s-ar putea sa iti placa happy Profesoara stie lucrurile astea, insa meditatiile nu te ajuta daca tu dai din cap ca ai fi inteles. Asa ca nu te face ca ai inteles pana nu e totul clar, chiar daca e nevoie sa iti explice de 1000 ori. Totusi, incearca sa tratezi cu atentie, fara inhibitie. Ca nu e greu deloc happy

| Mada a răspuns:

Schimba profesoara de meditatii. straight face

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa fi cat mai atenta atunci cand iti explica. Daca nu intelegi, pune-o sa-ti explice pana intelegi...doar nu vrei sa dai banii degeaba.straight face

| andalu a răspuns:

In primul rand nu te baza numai pe faptul ca ea trebuie sa te lamureasca.Incearca sa iti petreci timp "batandu-ti singura capul" cu acele lucruri pe care nu le intelegi si abia apoi, la orele de meditatie intreab-o tot ce iti este neclar.Nu trebuie sa te sfiesti de ea, tu dai bani ca ea sa te faca sa intelegi si este obligata sa iti raspunda expicit la fiecare intrebare. daca nici asa nu vei intelege, incearca sa iei legatura cu alti colegi ai tai sa vezi ei ce parere au. daca nici ei nu reusesc sa inteleaga inseamna ca pb e la profa voastra de mate si in situatia asta e cazul sa iti gasesti pe altcineva care sa te mediteze, daca sunt si unii care inteleg atunci incearca sa aloci mai mult timp matematicii.Este cea mai logica materie, nu cred ca daca o iei in serios si te straduiesti putin nu o sa intelegi.
Bafta!

| andalu a răspuns:

Sheep, un prof se razbuna in cazul in care are un motiv de care sa se lege. Daca ea va ajunge sa stie mate, cum ar putea sa inventeze greseli? Ar putea doar, in cazul in care ar exista greseli, sa le depuncteze mai mult decat este cazul. Dai dovada de multa imaturitate, important este ca francy sa ajunga sa inteleaga matematica, garantez ca va ajunge sa ii si placa.

| 334499 a răspuns:

Sa-ti cauti alt/a meditator/are

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Intreab- la ce nu intelegi.Sigur nu se supara.Doar nu vrei ca parintii tai sa dea banii degeaba.

| Gogutzu a răspuns:

Pff... ce intrebari. daca nu intelegi de la ea.schimb-o!
Bafta!

| paulthe1 a răspuns:

Vorbesti cu diriginta ta si ii zici sincer ca nu intelegi si o sa-ti explice altfel.

| sunshine13 a răspuns:

Evident ca daca nu ai inteles in clasa, chiar daca faceai in plu tot nu intelegeai, deci cum au zis si celelalte persoane cauta un alt meditator.si sa fii mai atenta:-D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spuneii sa iti mai explie o data, si inca o data pana intelegi. Daca nu merge, cauta alt porfesor pentru meditatiiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i ca nu intelegi asa platesti banii de pomana daca nu intelegi la ea du-te la altcineva care ar putea explica mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai faci cu ea. Cauta pe altcineva!