| daniel1ft a întrebat:

Facebook happy
Am doua poze: una x si una y.poza x devine poza de profil, dupa un timp ma plictisesc si o pun pe cea y.dupa care o vreau din nou pe cea x dar fara ca aceasta sa piarda like-uri adunate anterior. help... ofer fundita

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți repeta o imagine, de câte ori vrei, ca poză de profil, dar, de fiecare dată, trebuie să obții alte like-uri. Și pozele vechi (de profil), care au o dată veche, le poți păstra, acestea își păstrează like-urile, pot primi și altele, deși nu mai e (chiar) poza de profil, ci doar o copie identică a acesteia.
Adevărul e că, de câte ori le repeți, va trebui să o iei de la capăt cu like-urile!
Dacă e o imagine frumoasă, poți obține like-uri noi, poate un număr mult mai mare decât ai obținut la precedenta.

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Trebuie atunci cand o incarci ep facebook sa o pui pe x sa fie direct poza de profil, pentru ca like-urile sa ramana, ca altfel se pierd like-urile si iti pune sa o decupezi.

| Sticket a răspuns:

Mari dileme mai au si tinerii din ziua de azi.

| Ionut54 a răspuns:

E simplu. happy
Intri in "fotografii de profil" si te opresti la poza pe care vrei sa o reschimbi. daca te uiti atent in subsolul pozei sunt mai multe optiuni si alegi "seteaza ca fotografie de profil". funda?