| anonim_4396 a întrebat:

Faptul ca imi este frica si ma uit de jos la colegii mei de clasa care invata mai bine ca mine si care sunt mai "cool" decat mine este normal?, daca nu ce-as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu ai ambitie sa inveti macar la fel de bine ca ei, ca apoi sa te uiti direct in ochii lor?
Imagineaza-ti ce putere poti sa ai asupra lor, cand dovedesti ca esti cel putin la fel de bun ca ei, iar daca vrei, cu ambitie si multa munca, poti fii chiar mai bun ca ei, de data asta, privindu-i de sus, triumfal!
Nu-i asa ca-i maret gandul asta?
Ce zici? Esti tentat sa concurezi cu ei?
Eu spun sa o faci, ai atatea avantaje dupa aceea... hai ca mai ai jumatate de an scolar si poti sa o faci!

1 răspuns:
| Attyboy14 a răspuns:

Să nu îţi fie! Chiar dacă ai minus'uri, toţi avem. Trebuie să repeţi că repetiţia e mama corigenţei. Îţi recomand să prinzi puţin curaj, să nu mai fi închis în tine, de preferat să le spui părinţilor. Funda? happy