| smileysmiley a întrebat:

Fetele, am 14 ani si nu pot intelege dc am sanii cat 2 boabe de mazare. Pana si mandarinele sunt mai mari ca ele. Toate fetele din clasa mea au sanii mai mari dar nu pot sa inteleg. Sunt bine dezvoltata, sunt inalta, mi-a venit si ciclu din ianuarie 2009 iar mie din clasa a6a nu mi-au mai crescut deloc. Fac si sport, imi place sa fac, dar am colege cu care fac sport si ele au sanii bine dezvoltati. Va rog ajutati`ma cum as putea sa fac sa imi creasca si mie. Nu vreau sa incep sa port sutien dinacela cu burete sau orice altceva, ceva natural, usor si sigur!
Daca aveti chef de facut misto, va rog nu aici, macar de data asta.
Multumesc si astept raspunsuri...

6 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Salut. Tomcruise are dreptate. Eu as zice ca oricum vor mai creste pana la 22 de ani.
Gimnastica se recomanda pentru intarirea muschilor care sustin sanii, dar stii cum e. orice gimnastica face sa cerasca si muschii deci creaza o aparenta de sani mai mari.
Se iau 2 sticle/ gantere de 0, 5 cu apa. Cate una in fiecare mana. Bratele drepte si se rotesc in fata si in spate. Sincron/ alternativ cum ai chef. Singura mentiune: sa invarti de acelasi nr de ori pe directie big grin

| radu75 a răspuns:

Bine ca ne ai spur varsta. In primul rand esti la o varsta la care cresterea si dezvoltarea ta nu s-a incheiat, mai pe romaneste nu esti inca femeie. Va trebui sa mai ai rabdare pana pe la 18 chiar 19 ani. Intre timp ca sa nu te plictisesti fa un sport, sunt indicate volei si inot. Daca la 18-19 ani sanii tai nu vor arata asa cum ai vrea tu atunci sa stii ca natura si genetica au hotarat, nu te poti pune cu ele!

| ☺Pǻ§†ٱLµ†Zǻ●Löž☻ a răspuns:

Inca nu esti dezvoltata destul.Ai rabdarehappy. Dezvoltarea difera de la om la altul, altii se dezvolta mai repede altii nu.happy

| smileysmiley explică:

Multumesc de raspunsuri...
arrriadna: chestia cu sticlele de 0, 5 litri chiar functioneaza? raised eyebrows sau e la misto...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce să zic... Mai mici decât 2 boabe de mazăre zici? Pune o poză să ne clătim și noi privirile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere asteapta ca sie am la fel si mama spune in todeanu ca e bine sa ai rabdare