| DifferentBoy a întrebat:

Fosta mea iubita s-a despartit de mine si se intalneste cu fratemeu!
Ce inseamna asta?
Ce ar trebui sa fac?
Cum sa ma mai port cu fratemeu?
Credeti ca ma mai iubeste fosta mea iubita?
Dau funda la cel mai bun raspuns! crying

7 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Si fosta ta prietena si fratele tau incalca o regula: asa ceva nu se face cu exa fratelui sau a celui mai bun prieten.
Tu esti inca conectat cu ea mai ales ca auzi in casa vorbindu-se despre ea, stii ca se intilnesc etc. Si asta te face gelos pentru ca iti afecteaza orgoliul, nu neaparat sentimentele.
Cauta o alta fata draguta cu care sa-ti umpli macar timpul o perioada si-ti va fi mai usor.

| DifferentBoy explică (pentru michelia):

Mersi! Tu nu prea intelegi ca ea nu exista nici o fata. Cu fratemeu oricum nu mai am ce vorbi! Iar pe ia o iubesc ca un nebun. Singurul lucru imi doresc ca ia sa fie fericita.

| michelia a răspuns (pentru DifferentBoy):

Daca vroia sa te faca gelor gasea pe altcineva, nu pe fratele tau. E o persoana careia ii place sa se joace cu sentimentele altora si reuseste asta cu tine si probabil si cu fratele tau. Si baga si zizanie. Nu cred ca iti doresti doar ca ea sa fie fericita, ci vrei sa se intoarca la tine si speri asta desi nu ai motive.
Uneori tot raul e spre bine...

Răspuns utilizator avertizat
| NomolosanuDragos a răspuns:

Inseamna ca nu te mai place.Incearca sa-l intrebi pe fratele tau ce ii place la el si incearca sa te comporti mai bine ca el. Daca nu merge, accepta asta si cauta-ti alta prietena, ca mai sunt o multime de fete

| Emii23 a răspuns:

Parerea mea este ca vrea sa te faca gelos. tu trebuie sa ii arati ca nu iti pasa happy