| Praduitor17 a întrebat:

Fostele relații pot afecta actuală relație?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu le uiti, da, afectează.

| justanotheruser99 a răspuns:

Oarecum da.

| 123456789010 a răspuns:

Intr-un fel

| Maria_Adina_2000 a răspuns:

Da, deoarece lucrurile pe care persoana din viata ta actuala nu le stie despre trecutul tau ar putea sa afecteze relatia cand le va afla. De aceea e bine ca intr o relatie sa nu existe secrete si adevarul care uneori nu este frumos sa fie inteles de ambele persoane fara a interveni certuri sau alte forme de deteriorare a relatiei

| MaraStylesIdkShAtat7447 a răspuns:

Da,depinde de caracterul fostei/fostului! Depinde daca s-a impacat cu ideea despartirii si daca a acceptat ca ti-ai refacut viata, daca nu fa in asa fel incat sa inteleaga situatia

| Iiiuliiia a răspuns:

În unele cazuri o pot afecta. Depinde de caracterul fostei/fostului iubit/iubita, depinde de seriozitatea relației si ma refer atât la cea actuală cât și la cea precedentă, depinde de trecutul vostru, de comportament și de sentimente sau resentimente. Sper ca te-am mulțumit răspunsul. happy