| conrob a întrebat:

Fratilor, eu nu stiu daca i-ar conveni cuiva sa se ia jumate de clasa de ei si sa zica ca glumeasca si ca sa scape de ei sa-i bata, deci ma intelegeti de ce vreau sa ma transfer? serios acum, la 17 ani sa dai palme peste fata si pumni in umar nu e suna stupid? raspundeti-mi! nu suna stupid asta? eu nu vreau sa stau in liceul ala unde trebuie sa dau palme si pumni ca sa scap de ei si nici sa ii spun directorului ca sa fiu de ras si sa rada si ceilalti care nu rad si chiar si fetele sa rada! Ma intelegeti? iar acum in caz ca o sa ziceti " si daca unde te transferi o sa fie la el? pai o sa incerc eu sa ma descurc iar acolo se invata mai bine deci nu cred sa fie la fel, si macar incerc, si iar daca spuneti ca "toti ar trebui sa se transfere in loc sa rezolve problemele? pai asta e prima data cand ma transfer din cauza asta si na daca eram sub clasa a 10-a chiar le spuneam profesorilor, dar acum ce sa fac? daca ai deja peste 17 ani nu mai ai ce face, nu-ti place te transferi decat sa fii de rasul liceului, voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu m-am transferat la liceu, de 3 ori pana am gasit profilul potrivit. Ceea ce iti recomand sa faci si tu, chiar daca ai alt motiv.Nu e mare lucru sa te transferi, de ce nu incerci sa te transferi fara sa iti mai pui atatea probleme? In general transferul e un drept si conteaza cel mai mult avizul liceului nou la care vrei sa te transferi, ce zice vechiul liceu de la care pleci nu conteaza decat consultativ.
Avizul important e cel care conteaza.La ce profil vrei sa te transferi?
happy Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| AvalohAlyn a răspuns (pentru conrob):

Succes.
Insa iti faci mari batai de cap din ce am vazut cu transferul asta.

Eu zic ca se va realiza daca o sa doresti cu adevarat asta.Pana la urma e dreptul tau si dorinta ta.Nimeni nu te poate tine in mod obligat la un liceu, fara placerea si dorinta ta.happy
Succes.

| peperonies a răspuns:

Apuca-te de un sport de contact. incet incet o sa te calesti.