| Assu53 a întrebat:

Am o cunostiinta care este in strainatate si da bacul acolo, dar ea vrea sa dea la medicina dentara in Bucuresti, stiti cumva daca da admitere si la ce materi da, adica stim sigur ca va da bio chimie si fizica, dar la toate 3 sau la alegere 2 dintre ele? o afecteaza cumva ca da bacul acolo? acolo mi-a zis ca da bacalaureatul la matematica greaca bio chimie si fizica happy Va rog seriozitate happy

Răspuns Câştigător
| utilizatortpu1 a răspuns:

Sa sune la secretariat si sa-ntrebe. Poate sa se inscrie in calitate de student strain, fara examen de admitere, dar cu o taxa anuala de 5000 €. Daca isi echivaleaza examenul de bacalaureat, da admitere ca toti muritorii in aceleasi conditii.