| anonim_4396 a întrebat:

Funda!
Am windows XP si vreau sa imi instalez (prima data cand instalez orice wind) windows 8. Il am pe CD, acum ce ar trebuie sa fac?
Vreau ca tot ce am in partitia D si E sa imi ramana salvat, iar ce e in C nu.
Ce as avea de facut, cum sa incep, ma pot intalni cu probleme pe parcursul instalarii?
Pot instala wndowsul 8 in romana?
Ce ar trebui sa stiu despre windows?
Sau poate ar trebui sa instalez windows 7? Car e mai bun?
Dau funda, multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

1) restartezi pcul bagi cdul si ar trebui sa ia instalarea, daca nu o ia intri in bios pe tasta delete sau f12 (boot menu ) si selectezi pe prima pozitie cd/dvd
2) la instalare o sa vezi toate partitiile, o formatezi doar pe C cea care vrei sa pui windowsul.
3) astepti instalarea.
4) ce pc/laptop ai? posibil sa ai probleme cu driverele sunet audio etc, daca e prea vechi.
5) windows 8 nu recomand poate 8.1
6) windows 8 in romana il pui dupa aia un un pachet de limba romana.
eu recomand 7, sau 8.1 acum alegi ce iti place.
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| Gabi19971983 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Te-am adaugat la mess

| SasNetRomania a răspuns (pentru Gabi19971983):

Okey.