| dakrismak a întrebat:

Hello. am 3 partitii. prima ii C unde am instalat windows 7. a doua este D unde vreau sa instalez windows xp, iar ultima e partitia E unde am restul. pe partitia D vreau sa instalez windows xp. instalarea bine, pana cand se reseteaza calculatorul si incepe instalarea propriu-zisa. cand incepe partea a doua a instalarii calculatorul se opreste, porneste singur, si tot asa pana la infinit. cum fac sa pot instala windows xp pana la capat?

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Nu mai bine iti faci tu o masina virtuala cu Windows XP. In ea poti sa testezi ce vrei tu fara sa afectezi Windowsul 7, poti sa ai si internet si cam tot ce vrei.
Din pacate daca il vrei pentru jocuri nu o sa mearga asa, dar pentru restul e mai bine asa pentru ca poti lucra si pe 7 si pe XP concomitent.
Pentru alte sfaturi si trucuri despre calculatoare viziteaza: http://www.tutorialepc.ro

| dakrismak explică (pentru jabiilord):

Spune-mi o masinarie buna pentru un windows virtual in afara de virtual box

| Dragosmarian a răspuns:

Salut! Ca sa mearga bootul instalezi mai intai win xp si dupa win7, ca la inceput sa legi ce sistem de operare vrei sa rulezi, e foarte simplu, sper ca te-am ajutat bafta!