| Stefy_5345 a întrebat:

Funda : Credeti ca o mama trebuie sa stea acasa tot timpul. Da/nu, argumentati.

Răspuns Câştigător
| mmeee79 a răspuns:

E adevarat. O mama are foarte multa treaba acasa, cand a terminat cu spalarea vaselor, vin altele.curatenie prin casa.bine, o mai ajutam si noi copiiihappy
Dar nu, nu cred ca trebuie sa stea acasa, trebuie sa ne castigam existenta cumva.si cum altcumva. daca nu...muncind?

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu, trebuie sa si munceasca!
are aceleasi drepturi ca si un barbat!
nu cred ca un barbat ar putea aduce tot capitalul necesar pentru toti membrii familiei
pa-pa!love struck

| Ioana_2144 a răspuns:

Nu pentru ca de obicei mamele nu prea au timp sa fii libere decat sambta si duminica pentru ca sunt la servici poate ca mai au si alte treburi pe acs dar leface cand vine de la serviciu si noi copii trebuie sa facem noi in locul ei cand ea nu este acasa bine ca doar nu ne apukam sa facem mancare nu o ajutam sa spalam vase sa maturam sa stergem praful :*:* mama mea nu prea este casa cand ma scol eu dar cand vin de la scoala ete si sa stii ca mamele mai mult stau la serviuciu decat acasa poate sa stea acasa doar cand are un copil mik sau ceva de genu

| angel_7075 a răspuns:

NU. Nu trebuie sa stea tot timpul acasa. are dreptul sa aiba un serviciu are dreptul sa iasa in oras nu sa stea tot timpul inchisa ca un catel in casa! fundita :d

| Cocki a răspuns:

Nu deoarece are si a treburile ei, trebuie sa o lasi sa se duca la un salon de cosmetica.etc. Mama mea e plecata in afara eu stau cu tatal meu, mama mea incearca sa-mi cumpere de toate si reuseste vine acasa de 2 acasa de craciun, vara,,, dar uneori vine 1 si ma mai duc eu la ea

| BiancaGeorgya a răspuns:

Nu, ea trebuie se stea acasa doar daca are timp si cand sta acasa sa faca ceva nu stiu ce...
Funda?

| hobe a răspuns:

Dap trebui sa stea acasa parerea mea, nu-i de ajuns atata munca:facut copii, crescut copii/mancare curatenie...etc.barbatul trebui sa lupte din rasputeri pentru un trai decent parerea mea dupa ce copii e fiecare cu treaba lui si intelege care cum sta treaba la scoala si acasa poate si mama sa faca ce i place, serviciu sau ce alege ea...