| anonim_4396 a întrebat:

[funda]
In ultima vreme am pus doar intrebari de genul acesta, dar inca nu stiu ce sa fac.

Relatia ea cu cea mai buna prieta e pe sfarsite.cum a venit vacanta de vara, nu prea mai tinem legatura. Deabea mai vorbim seara pe mess. am iesit de cateva zile cu ea afara, amandoua evitand sa ne intalnim cu o fata fitoasa si prefacuta pe care o uram la fel de mult.

Azi, am sunat-o si nu mi-a raspuns. I-am trimis mesaj sa intre pe mess, a intrat, am vorbit si am intrebat-o daca iasa afara. A zis ca nu are chef. Peste 10 minute a iesit de pe mess, si am sunat-o sa vad de ce a iesit brusc, fara sa zica macar "pa". Mi-a spus ca are de gand sa mearga afara la o plimbare cu fata aceea pe care o uram, si cu inca o prietena de-a noastra. Nu inteleg de ce nu a vrut sa vina cu mine afara. Ce pot sa fac? simt ca o pierd si nu vreau asta.

Răspuns Câştigător
| iStarry a răspuns:

Cel mai bine e sa discuti deschis cu prietena ta.chiar daca e cea mai buna prietena, nu inseamna ca viata o sa fie roz mereu... poate ca acea ''fitoasa''a mintit o in legatura cu tine si acum crede ca tu o respingi.ar trebui in timpul vacantei sa va mai vedeti de ex:o rogi sa stea la tine peste noapte, etc(ce va place voua)sau s-ar putea sa o sufoci prea mult adica sa o suni prea mult si ea sa se fi plictisit.trebuie sa ajungeti la un punct comun adica sa gasiti o activitate, un joc care sa va aproprie mai mult.totusi tind sa cred ca esti posesiva, ca o vrei numai pentru tine.cum am zis la inceput, discuta deschis cu ea happy

5 răspunsuri:
| Punky a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea fata in fata, sa'i spui ceea ce crezi, iar dupa felul in care reactioneaza te orientezi. Daca e indiferenta eu spun sa treci peste, o sa-ti poti face alta prietena(am trecut si eu prin asta). Daca regreta spune'i ce te deranjeaza si ca tii la ea si ati vrea sa aveti in continuare o prietenie frumoasa fara a o strica altele.:* good luck

| TrendyHedgehog a răspuns:

Poate ca o stresezi prea mult. Poate ca s-a plictisit sa mearga mereu afara cu tine si a vrut sa mearga cu altcineva.Cand vb pe mess las-o pe ea sa te invite sa iesiti afara si incearca si tu sa te comporti ca ea sa zici nu am chef s-au ca iesi cu altcineva si o sa isi dea ea seama cum s-a comportat.

| Bybyiii a răspuns:

Vorbeste cu ea spune-i cat de mult tii la ea si daca v-a intelege inseamna ca e o prietena adevarata.sau oricum toti avem momente in care ne pierdem. o sa revina totul la normal daca e o prietenie stransa

| Ellutza98 a răspuns:

Sall! Poate acea fata pe care o urasti si u si ea a vorbit cu o prietena comuna de a voastra si i-a zis vre o prostie ca sa i-o zica prietenei tale, si poate ca de asta nu mai vrea prietena ta sa vb cu tine acum. Poti incerca si u ceva de genu' pentru fata aia pe care o urasti. Funditzzaa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati greselile de scriere, am scris repede happy