| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna m-a tradat.

Acum cateva zile ieseam afara cu ea, si o tot suna o fata prefacuta pe care o uram amandoua. Nu a raspuns la telefon, a ignorat apelul.

De vreo 2 zile iasa cu ea afara, iar pe mine nu ma mai suna, decat cand vrea ceva de la mine. Aseara am vorbit cu ea la telefon si am stabilt sa iesim azi dar acum nu mai raspunde (banuiesc ca este cu cealalta fata afara).

Ce sa fac? Chiar tin la ea.as iesi cu ceilalti prieteni, dar majoritatea sunt plecati.

Funda.:X

Răspuns Câştigător
| FïяŠtℓovε a răspuns:

Daca nu raspunde incearca sa apelezi la un msg.Si scrie`i in acel msg tot ce simti si tot ce nu iti mai convine al preitenia voastra. Spune-i ca ti-ai schimbat parerea si ca o credeai altfel. Eu nu va stiu prietenia de aceea cel mai ok este sa scrii [in msg] tot ce ati facut am2 si sa spui ce ai crezut si ce crezi acum[tot ce simti].

Parerea mea.Nu e o prietena buna[de fapt nu e prietena]. incearca sa nu mai ai incredere in oricine. Sfatul meu.happy Cu greu iti gasesti prietenii adevarati, dar exista si ei. :X

Bafta :*happy.

3 răspunsuri:
| Mentaaaaa a răspuns:

Buna!

Cred ca prietena ta nu are curajul sa iti spuna ca iese cu ea afara. Cel mai bine e sa ii dai un mesaj, sa incerci sa te imprietenesti cu noua ei prietena. Poate prietena ta cea mai buna s-a plictisit sa iesiti doar voi doua, poate are nevoie de cineva nou. Incearca sa te apropii de "cealalta fata" si sa vezi ca nu este asa de rea.

Pa, pa!

| Unffox a răspuns:

Esti cam egoista...

Poate prietena ta si-a schimbat parerea despre acea persoana, sau nici nu a urat-o vreodata atat de mult, sau vrea sa-i dea o sansa, etc. si nu ti-a spus lucrul acesta pentru ca stia ca tu o urai. Poate vrea sa se asigure ca e o tipa ok, pentru a va face cunostiinta apoi... E posibil.

Nu lua totul in nume de rau T.T

In fond, incearca sa cunosti persoane noi si tu. nu te tine de fusta amicei tale. Daca tu o ignori putin, ea va veni inapoi la tine, cum te duci tu acum la ea...

Fii mai optimista si ofera-i ceva mai mult spatiu amicei tale... iti va fi recunoscatoare ^^

Daca vrei sa mai vorbim sau sa-mi dai detalii, da-mi un mesaj, succes!

| Grigoo a răspuns:

Stii si mie mi s-a intamplat! FOSTA mea bff iese acum cu o fata pe care o uram amandoua (acum numai eu o urasc, o urasc din clasa I si eu sunt a 9 acumlaughing )acum iese cu ea si vin acasa una la alta si ma rog eu m-am atasat de alte 2 fete cu care am mai multe in comun! Poate asta ar trebui sa faci si tu